علیرغم عبور بیت کوین از قیمت 70,000 دلار برای بار اول، افزایش چشمگیری در تعداد نهنگهایی که بیش از 1000 بیت کوین دارند بوجود آمده است.

آخرین داده‌های زنجیره‌ای می‌گوید نهنگ‌ها عجله‌ای برای وارد شدن به رالی فروش بیت کوین با ورود به کانال 70,000 دلاری ندارند. جمعیت نهنگ‌های بیت‌ کوین با وجود شکسته شدن قیمت در حال افزایش است.

تعداد هولدرهایی که حداقل 1000 بیت کوین یا به اصطلاح “نهنگ‌ها” در اختیار دارند، تا 7 مارس به 2104 آدرس افزایش یافته است.

با این حال، این عدد هنوز کمتر از رکورد 2489 هولدرهایی است که در فوریه 2021 با بیت کوین 46000 دلاری بدست آمد.

افزایش تعداد کیف پول همچنین می‌تواند به صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) ایالات متحده نسبت داده شود که در 4 مارس از 52.5 بیلیون دلار در حجم معاملات تجمعی فراتر رفت.

این واقعیت که نهنگ‌ها بیت کوین خود را در این سطوح نمی‌فروشند نشان می‌دهد که آنها انتظار دارند قیمت‌ها رشد بیشتری داشته باشد. نهنگ‌های بیت کوین نقش بسیار مهمی در قیمت و معاملات بیت کوین دارند؛ چرا که حجم بیشتری از بیت کوین‌ها را در اختیار دارند.

جولیو مورنو، رئیس تحقیقات در شرکت اطلاعاتی زنجیره‌ای CryptoQuant، نیز ۷ مارس در یک پست X (پیش از این توییتر) در خصوص این رشد قیمت نوشته بود:

“رشد دارایی‌های بیت کوین نهنگ‌ها در حال پارابولیک شدن (افزایش) است.”

در همین حال، حجم انتقال از نهنگ‌ها به صرافی‌ها تنها در مقایسه با دوره‌های قبلی بازار گاو و خرس افزایش متوسطی داشته است.

به طور کلی، این معیارها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران جدید به بیت کوین وارد شده‌اند و نشانه‌های کمی از بهره‌برداری و گرفتن سود توسط سرمایه‌گذاران ثروتمند با وجود قیمت‌های سطح بالای بیت کوین وجود دارد.

خرید بیت کوین صندوق‌های قابل معامله در بورس ادامه دارد

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین در ایالات متحده همچنان در حال افزایش تقاضای BTC هستند. برای مثال، BlackRock iShares Bitcoin Trust (BIT) ، بالاترین جریان روزانه خود را با 788 میلیون دلار در 5 مارس ثبت کرد.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، هدف بزرگ بعدی بیت کوین بر اساس ترکیبی از شاخص‌های فنی، زنجیره‌ای و اساسی می‌تواند حدود 92500 دلار باشد. به طور خاص، نمودارهای بیت کوین اخیرا یک الگوی مثلثی را نشان می‌دهند که به طور گسترده‌ای به عنوان یک الگوی ادامه صعودی در نظر گرفته می‌شود.

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک خبر: افزایش چشمگیر نهنگهای بیت کوین و عدم فروش بیت کوین در قیمت 70 هزار دلاری