جنسیس در فروش عمده اخیر GBTC، به مقدار 2.1‌میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد.

خرید قابل توجه بیت کوین پس از آن صورت گرفت که کوین‌بیس اعلام کرد که اکثر درآمدهای حاصل از فروش GBTC در اکوسیستم کریپتو باقی می‌ماند.

طبق گزارش‌ها، شرکت ورشکسته وام‌دهنده کریپتو جنسیس، حدود 36 میلیون سهم از Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را برای بدست آوردن بیت‌کوین اضافی جهت آمادگی تسویه بخشی از بدهی‌های خود با طلبکاران را فروخت.

طبق گزارش اخیر بلومبرگ، جنسیس تقریباً 36 میلیون سهم GBTC را در 2 آوریل با ارزش تقریباً 58.50 دلار برای هر سهم نقد کرد.

از زمانی که جنسیس شروع به گرفتن مجوز از دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای فروش 36 میلیون سهام GBTC در 2 فوریه کرد، زمانی که سهام 38.50 دلار بود، قیمت سهم تقریباً 50 درصد افزایش یافته است.

مبلغ کل فروش به 2.1 میلیارد دلار رسید که امکان خرید 32041 بیت کوین را در 2 آوریل به قیمت 65685 دلار فراهم کرد. جنسیس از بیت کوین برای ادامه تلاش‌های خود برای بازپرداخت طلبکاران استفاده خواهد کرد.

در زمان انتشار این خبر، 32041 بیت کوین، 2.18 میلیارد دلار ارزش دارد.

اخیراً، صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس به جامعه این اطمینان را داد که این فروش عمده تاثیر شدیدی بر بازار ارزهای دیجیتال نخواهد داشت.

کوین‌بیس گفت: نظر ما این است که بسیاری از این وجوه احتمالاً در اکوسیستم کریپتو باقی می‌مانند و به یک اثر کاملا خنثی در بازار کمک می‌کنند.

آنها توضیح دادند که قوانین طرح ورشکستگی به جنسیس اجازه می‌دهد یا سهام GBTC را به نمایندگی از طلبکاران به دارایی بیت کوین تبدیل کند یا سهام را به طور کامل بفروشد و پول نقد را توزیع کند.

این موضوع پس از آن صورت می‌گیرد که گروه ارز دیجیتال ادعا کرد که شرکت تابعه آن جنسیس پیشنهاد داده است که به مشتریان خود بیش از حق واقعی آنها پرداخت کند.

در 6 فوریه، Cointelegraph گزارش داد که طبق ادعاهای DCG، با طرح فعلی جنسیس “صدها میلیون دلار بیشتر از کل مطالبات تاریخ دادخواست آنها” به وام دهندگان خواهد رسید.

کمی بیش از یک سال پیش، در ژانویه 2023 بود که جنسیس برای بخش 11 ورشکستگی در ناحیه جنوبی نیویورک، این ورشکستگی را ثبت کرد.

منبع : COINTELEGRAPH

لینک خبر: خرید 2.1میلیارد دلاری جنسیس از GBTC