بازی همستر کامبت (Hamster Kombat) یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ارز دیجیتال در تلگرام، با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر، در صدر ایردراپ‌های تلگرامی قرار دارد. در ادامه، با این بازی و نحوه خرید و فروش همستر کامبت آشنا می‌شوید.

بازی همستر کامبت چیست؟

Hamster Kombat جدیدترین پدیده در دنیای بازی‌های مبتنی بر تلگرام است که همراه با شور و هیجان بازی Notcoin، بیش از ۱۵۰ میلیون بازیکن را تا اواسط ژوئن ۲۰۲۴ جذب کرده است. این بازی در سبک “Tap to Earn” یا “ضربه بزن و کسب کن” قرار می‌گیرد و هدف آن جمع‌آوری و مدیریت سکه‌های درون بازی است.

در Hamster Kombat، شما به عنوان مدیر عامل یک صرافی کریپتویی خیالی بازی می‌کنید و هدف شما ارتقاء این استارتاپ به بالاترین سطح صنعت است. با سرمایه‌گذاری در بازاریابی، مجوزها، استعدادها، محصولات جدید و غیره به این هدف می‌رسید. این بازی ترکیبی منحصر به فرد از سرگرمی و استراتژی را ارائه می‌دهد و وعده راه‌اندازی توکن و ایردراپ در The Open Network (TON) را می‌دهد که لایه‌ای از هیجان و پاداش‌های بالقوه به بازیکنان اضافه می‌کند.

چگونه بازی همستر کامبت را شروع کنیم؟

برای شروع بازی، باید ربات تلگرامی “Hamster Kombat” را فعال کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این ربات، باید حساب کاربری تلگرام داشته باشید.

پس از ورود به ربات، پیام خوش‌آمدگویی و شروع بازی نمایش داده می‌شود. با ورود به ربات همستر کامبت، می‌توانید بازی را شروع کرده و با انجام مأموریت‌ها و ضربه‌زدن روی صفحه، سکه‌های مجازی جمع‌آوری کنید. بخش‌های مختلفی مانند Exchange، Mine، Earn و Friends در بازی وجود دارند که هرکدام را به‌صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

آموزش بخش Exchange

این بخش اصلی و ابتدایی همستر کامبت است که در مرکز آن یک همستر درون یک سکه قرار دارد. با هر بار لمس این سکه، سکه‌های مجازی دریافت می‌کنید. در پایین این بخش نیز نوار انرژی قرار دارد که میزان انرژی شما برای لمس کردن را نمایش می‌دهد. این انرژی با گذر زمان کاهش می‌یابد و برای پر شدن دوباره آن باید مدتی صبر کنید. همچنین با ارتقای سطح خود، میزان سکه دریافتی با هر لمس و مقدار نوار انرژی شما افزایش خواهد یافت.

Exchange همستر

در بخش پایین سمت راست صفحه، گزینه‌ای به نام “Boost” قرار دارد که با لمس آن به صفحه دیگری هدایت می‌شوید. در این صفحه می‌توانید بوسترهای روزانه رایگان دریافت کنید یا با پرداخت مقداری سکه، محدودیت انرژی خود و میزان سکه دریافتی را افزایش دهید. این اقدامات برای شروع کار مناسب هستند، اما با گذشت زمان بهتر است به جای دریافت سکه با لمس همستر، بر روی کارت‌های خود برای کسب درآمد خودکار تمرکز کنید.

آموزش بخش Mine

بخش “Mine” برای خرید کارت‌های استخراج و ارتقاء آنها است که به شما کمک می‌کند سکه‌های بیشتری بدست آورید. در این قسمت، می‌توانید کارت‌های مختلفی خریداری کنید که هر کدام مقداری سکه برای شما استخراج می‌کنند. هر کارت به صورت ساعتی درآمدی برای شما تولید می‌کند و با ارتقای سطح کارت‌ها، میزان درآمد افزایش می‌یابد. پس از ارتقای برخی کارت‌ها، به‌ویژه کارت‌های بخش Specials، باید مدتی صبر کنید تا بتوانید دوباره سطح آن‌ها را افزایش دهید.

mine در همستر

میزان سکه‌ای که برای ارتقای کارت‌ها در سطوح بالاتر نیاز دارید، به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد. بهتر است کارت‌های مختلف را به صورت متناسب و براساس میزان سکه‌ای که دارید، ارتقا دهید؛ به‌ویژه اگر قصد استفاده از کمبوهای روزانه را دارید. به عنوان مثال، فرض کنید سطح یکی از کارت‌های شما آن‌قدر بالا رفته است که برای ارتقای آن به چند میلیون سکه نیاز دارید. اگر این کارت جزو کمبوهای روزانه باشد و ذخیره سکه شما کمتر از یک میلیون باشد، برای دریافت جایزه کمبو روزانه دچار مشکل خواهید شد.

آموزش بخش Friends

در این بخش می‌توانید تعداد دوستانی که با لینک دعوت شما به بازی پیوسته‌اند را مشاهده کنید. به ازای دعوت هر دوست، شما و دوست دعوت شده هر کدام ۵ هزار سکه دریافت خواهید کرد. اگر مشترک تلگرام پرمیوم باشید، این مقدار به ۲۵ هزار سکه افزایش می‌یابد. اهمیت این دعوت‌ها در این است که برخی از کارت‌های بخش Mine، به‌ویژه در بخش Specials، فقط با دعوت تعداد مشخصی از دوستان قابل دسترسی هستند.

friends همستر

آموزش بخش Earn

در این بخش می‌توانید با انجام فعالیت‌هایی خارج از محدوده بازی، سکه کسب کنید. همچنین بخشی به نام جایزه روزانه وجود دارد که با هر بار ورود به بازی در هر روز، مقداری سکه دریافت خواهید کرد. استمرار در این بخش اهمیت دارد؛ زیرا در روز دهم، تنها با ورود به بازی و رفتن به این بخش، ۵ میلیون سکه دریافت خواهید کرد.

Earn همستر

دیگر جوایزی که می‌توانید در این بخش کسب کنید شامل مشاهده ویدیوها در یوتیوب، سابسکرایب کردن در کانال یوتیوب همستر کامبت، فالو کردن اکانت ایکس این بازی، پیوستن به کانال تلگرام همستر کامبت و موارد مشابه است.

آموزش بخش Airdrop

پنجمین و آخرین بخش همستر کامبت، بخش ایردراپ است. در این بخش می‌توانید با متصل کردن والت مجازی TON خود، سکه‌های دریافت شده را به پول تبدیل کنید.

Airdrop همستر

البته این بخش هنوز کامل نشده و قابلیت خرید و فروش سکه‌های همستر هنوز فعال نیست. بنابراین، بهتر است مدتی صبر کنید تا جزئیات بیشتری از این اقدام مشخص شوند.

کد مورس و دریافت یک میلیون سکه روزانه

یکی دیگر از قابلیتهای​ این بازی، اضافه شدن کد مورس است که با وارد کردن آن می‌توانید سکه‌های بیشتری بدست آورید. در این قابلیت جدید، با وارد کردن کد مورس هر روز می‌توانید یک میلیون سکه دریافت کنید. برای وارد کردن کد مورس، ابتدا به صفحه Exchange بازی بروید. در اینجا، سه بار عبارت “Earn per tap” را لمس کنید تا وارد بخش رمزگشایی کد مورس شوید.

daily cipher

با این کار، پیش‌زمینه سکه همستر شما قرمز خواهد شد و عبارت “Daily Cipher” ظاهر می‌شود. با هر بار لمس صفحه، یک نقطه یا خط نمایان می‌شود که نشانه‌های کد مورس هستند. برای وارد کردن علامت نقطه، صفحه را به صورت کوتاه لمس کنید و برای وارد کردن علامت خط، صفحه را به مدت طولانی‌تر لمس کنید. در شکل زیر می‌توانید نمونه‌ای از این کدها را مشاهده نمایید.

مورس همستر

توجه داشته باشید که نباید فاصله بین وارد کردن کدها زیاد شود یا کدی را به اشتباه وارد کنید، زیرا در این صورت باید دوباره از ابتدا کد را وارد کنید. پس از وارد کردن صحیح هر حرف، آن حرف در وسط عبارت “Daily Cipher” نمایش داده می‌شود. در نهایت، با تکمیل کردن عبارت هر روز، یک میلیون سکه دریافت خواهید کرد.

کارت های بازی یا Daily Combo و دریافت 5 میلیون سکه

دیلی کمبو یک راه سریع و آسان برای کسب درآمد در بازی همستر کامبت است. برای دسترسی به این کارت‌ها، باید به بخش Mine بازی مراجعه کرده و سپس سه کارت هر روز را خریداری یا ارتقا دهید. پس از انجام این کار، پنج میلیون سکه دریافت خواهید کرد.

profit در همستر کامبت چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد؟

 Profit per hour یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی همستر کامبت است که اهمیت آن به‌اندازه کلیک کردن روی صفحه بوده و در برخی موارد حتی تاثیرگذارتر از آن هم می‌باشد. در این بخش می‌توانید با پرداخت توکن‌های درون بازی، کارت‌هایی خریداری کنید یا در برنامه‌هایی شرکت نمایید که هر ساعت برای شما مقدار مشخصی توکن استخراج می‌کنند. با این کار، حتی بدون نیاز به کلیک کردن در بازی، امتیاز خود را به‌مرور زمان افزایش دهید. مجموع مقدار توکن‌هایی که از این بخش در هر ساعت دریافت می‌کنید، در قسمت بالا سمت راست صفحه و در بخش Profit per hour نمایش داده می‌شود.

نکته مهم در این بخش، انتخاب کارت‌هاست. بایستی کارت‌هایی را انتخاب کنید که هزینه کمتر و بازدهی بیشتری داشته باشند. همچنین لازم است هر سه ساعت یک بار به بازی سر بزنید و سود این کارت‌ها را دریافت کنید.

نحوه اتصال همستر کامبت به کیف پول تون کیپر

همستر کامبت اکنون قابلیت اتصال به کیف پول‌های سازگار با TON را فراهم کرده است و توصیه می‌شود از کیف پول تون‌کیپر (Tonkeeper) استفاده کنید. برای استفاده از این کیف پول نیازی به نصب اپلیکیشن نیست و می‌توان مراحل را از طریق ربات Wallet تلگرام نیز انجام داد. با این حال، در صورت تمایل می‌توانید تون کیپر را روی گوشی خود نصب کنید.

۱. در صورت تمایل، ابتدا کیف پول رمزارز Tonkeeper را از گوگل‌پلی یا اپ‌استور دانلود کرده و روی گوشی هوشمند خود نصب و راه‌اندازی کنید.

۲. وارد بازی همستر کامبت شوید و در قسمت پایین سمت راست روی Airdrop ضربه بزنید.

۳. در بخش Tasks list، دو گزینه مشاهده خواهید کرد که باید روی Connect your TON wallet ضربه بزنید.

۴. در این صفحه، کیف پول تون کیپر را انتخاب کنید.

۵. روی دکمه‌ی آبی رنگ Connect wallet ضربه بزنید.

۶. رمزعبور کیف پول Tonkeeper را وارد کنید.

۷. پیام Done با تیک سبز رنگ کنار آن نشان می‌دهد که اکنون کیف پول تون کیپر شما با موفقیت به همستر کامبت متصل شده است.

توجه داشته باشید که اگر هنگام وصل کردن ربات به کیف پول تون کیپر با عبارت Coming soon مواجه می‌شوید، به این معناست که این قابلیت هنوز برای حساب تلگرام شما فعال نشده و به تدریج در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. همچنین ممکن است پس از این کار دوباره با عبارت Coming soon مواجه شوید که جای نگرانی ندارد. از بخش Connected Apps در ربات و اپلیکیشن کیف پول تون کیپر همچنان می‌توانید اتصال ربات همستر را مشاهده کنید.

در ویدیوی زیر بازی همستر کامبت را به صورت کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر در مورد آینده و رودمپ این بازی سوال دارید، حتما ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

قیمت همستر کامبت چقدر هست؟

قیمت همستر کامبت تا زمانی که این پروژه در صرافی‌ها لیست نشود، به هیچ‌وجه قابل پیش‌بینی نیست. توسعه‌دهندگان بازی تنها می‌توانند قیمت اولیه آن را تعیین کنند و پس از عرضه، میزان خرید و فروش‌ها و شرایط بازار، عوامل اصلی تعیین‌کننده قیمت Hamster Kombat خواهند بود.

همستر کامبت ۱

چه زمانی همستر کامبت لیست می شود؟

بر اساس اعلام سازندگان در وبسایت رسمی پروژه، این پروژه طبق برنامه‌ریزی قبلی در حال به‌روزرسانی و پیشرفت است و احتمال ایردراپ یک ارز دیجیتال مرتبط با این پروژه بسیار زیاد است.

همستر کامبت همچنین اعلام کرده است که در حال آماده‌سازی برای مهاجرت به شبکه تلگرام (TON) می‌باشد. در حال حاضر، بازی در مرحله اولیه خود قرار دارد و توکن‌های آن هنوز منتشر نشده‌اند. سکه‌های این بازی هنوز هیچ قیمتی ندارند، اما پس از انتشار در بلاک چین TON، قیمت آن‌ها در بازار تعیین خواهد شد.

البته به گفته سازندگان، توکن همستر با نام HMSTR در ماه جولای (تیر ماه) لیست خواهد شد و از جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۰ معاملات ارز همستر در پری مارکت کوکوین آغاز خواهد شد.

پری مارکت (Pre-Market) به بازاری اطلاق می‌شود که امکان معامله برخی ارزهای دیجیتال قبل از عرضه رسمی آن‌ها در صرافی‌ها را فراهم می‌کند. بنابراین، کاربران می‌توانند به صورت محدود سفارش‌های خود را ثبت کنند که این مسئله می‌تواند به قیمت‌گذاری رمزارز کمک کند.

زمانی که توکن‌های همستر کامبت در صرافی‌ها لیست شوند، کاربران می‌توانند اقدام به خرید و فروش همستر کامبت نمایند و از درآمد احتمالی بهره‌مند شوند. این بازی به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردش و ارتباط با شبکه‌های بلاک چینی همچون TON، توجه بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های Play-to-Earn و ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

فروش همستر کامبت و تبدیل آن به ریال یا تتر

بین صرافی‌های خدمات‌دهنده به ایرانیان، صرافی بیتکس روم جزء اولین صرافی‌ها بود که نات کوین را به لیست معاملاتی خود اضافه کرد. صرافی بیتکسروم هیچگونه محدودیتی برای کاربران ایرانی ندارد و برای ما کاربران ایرانی، انتخابی بسیار مناسب محسوب می‌شود.

بعد از لیست شدن ارز HMSTR، می‌توانید از طریق صرافی بیتکس روم اقدام به فروش همستر کامبت و این ارز را به ریال، تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل نمایید.

لینک مطلب : بازی همستر کامبت و نحوه خرید و فروش همستر کامبت