کاردانو (ADA) که سال‌ها جایگاه برتری در رده‌بندی ارزهای دیجیتال دارد اخیراً به رتبه دهم مارکت سقوط کرد. این افت جایگاه زمانی رخ داد که تون کوین(TON)  با صعود قیمتی که داشت توانست رشد خوبی را تجربه کند و مارکت آن از کاردانو پیشی گرفت.

در طول یک سال گذشته بازار ارزهای دیجیتال رشد خوبی تجربه کرد و بیت کوین ۱۴۸ درصد رشد یافت، اتریوم نیز ۹۳/۹ افزایش یافته است. این در حالی است که کاردانو نسبت به رقبای خود عملکرد ضعیف‌تری داشت و طی یک سال گذشته تنها 56.8 درصد رشد از خود نشان داد. تون کوین (TON) در هفته گذشته تغییرات قابل توجهی داشت و حجم مارکت آن به شدت افزایش یافت به طوری که توانست کاردانو را پشت سر بگذارد و رتبه نهم مارکت را به دست آورد. علیرغم این تغییر کاردانو با ارزش بازار حدودی ۲۲ میلیارد دلار برتری خود را نسبت به آوالانچ (AVAX) حفظ نمود. ارزش بازار آوالانچ در ۹ آوریل ۲۰۲۴ در حدود ۱۸.۲۷ میلیارد دلار بوده است.

222222

کاردانو ۸۰ درصد پایین‌تر از اوج قله قیمتی خود یعنی تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۱ در حال نوسان است، در این تاریخ که بالاترین قیمت کاردانو به ثبت رسید این ارز ۳.۰۹ دلار قیمت داشته است. با توجه به آمار سایت Intotheblock.com شاخص‌های بازار برای کاردانو نزولی تلقی می‌شود و این در حالی است که با قیمت فعلی کاردانو تنها ۵۴ درصد از دارندگان ین ارز در سود به سر می‌برند.

در ۲۴ ساعت گذشته کاردانو حجم معاملاتی ۴۲۵ میلیون دلار داشته و بیشترین سهم معاملاتی را صرافی بایننس به خود اختصاص داد. بیشترین حجم معاملات کاردانو با USDT بود و ۱۰.۲۲ از حجم معاملات کاردانو مربوط به وون در کشور کره جنوبی است. طبق گزارش منتشر شده توسط defillama.com در حوزه مالی غیرمتمرکز (Defi) کاردانو با ۳۹۶.۳۱ میلیون دلار نقدینگی قفل شده در رتبه هفدهم قرار دارد.

بر اساس آمار cryptoslam.io کاردانو جایگاه هشتم این بلاک چین در حوزه خرید و فروش توکن‌های غیر قابل تعویض (NTF) را به خود اختصاص داده است و حجمی معادل ۶۴۳.۸ میلیون دلار دارد.

کاردانو عملکرد ضعیفی نسبت به سایر نهادهای بلاکچین داشته است و همانند ریپل (XRP) در این بازار صعودی از ارزهای مورد علاقه معامله‌گران نبوده و آینده بازیابی قیمت آن به صورت واضح مشخص نیست اما تاریخ همیشه نشان از چرخش به یکباره قیمتی ارزهای دیجیتال داشته است.

منیع خبر: news.bitcoin

لینک مطلب: کاردانو (ADA) به جایگاه دهم سقوط کرد