کوین‌بیس درخواست تجدید نظر علیه SEC را برای ارزیابی قرارداد سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال را آغاز می‌کند.

اقدام دادگاه کوین‌بیس می‌تواند باعث بازتعریف نظارت بر ارزهای دیجیتال، توسط SEC گردد.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس، امروز در مقاله‌ای در X گفت: کوین‌بیس درخواست تجدید‌ نظر خود را در مورد رای قاضی در ماه گذشته ارائه کرده است که اجازه می‌داد شکایت SEC علیه آنها جاری باشد.

این درخواست تجدید نظر، در صورت تایید، به دادگاه مرحله دوم اجازه می‌دهد تا اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را برای ارزیابی برخی از معاملات دارایی‌های دیجیتال به عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری بررسی کند و احتمالاً حکم جاری را به حالت تعلیق درآورد.

امروز کوین‌بیس با ارسال دادخواست مختصری از دادگاه خواستار درخواست تجدید نظر موقت در پرونده SECGov، این سوال کلیدی را مطرح کرد: آیا یک “قرارداد سرمایه‌گذاری” به موارد قراردادی نیاز ندارد؟ ما فکر می‌کنیم که اینطور باشد ولی SEC مخالفت می‌کند.

کوین‌بیس بر این موضوع تمرکز دارد که آیا خرید دارایی‌های دیجیتال، واجد شرایط بررسی قوانین SEC به عنوان «قراردادهای سرمایه‌گذاری» است یا خیر. تصمیمی که پیامدهای گسترده‌ای را در صنعت دارایی دیجیتال خواهد داشت. این شرکت به دنبال یک رای روشن از یک دادگاه بالاتر برای پایان دادن به این عدم قطعیت است.

به گفته کوین‌بیس، تعریف قرارداد سرمایه‌گذاری شامل ضرورت تعهدات پس از فروش است، استانداردی که هم دادگاه عالی و هم دادگاه دوم برای نزدیک به یک قرن تأیید کرده‌اند. با وجود این، SEC با قاطعیت تفسیر جدیدی را مطرح کرده است که نشان می‌دهد صرفا ادغام دارایی‌های دیجیتال در اکوسیستم توکن می‌تواند یک قرارداد سرمایه‌گذاری باشد.

در 90 سالی که از تصویب قوانین اوراق بهادار فدرال می‌گذرد، نه دادگاه عالی و نه مرحله دوم هرگز یک قرارداد سرمایه‌گذاری بدون تعهد پس از فروش پیدا نکرده‌اند. اما در جریان اقدامات اخیر علیه صنعت دارایی دیجیتال، SEC این تئوری را مطرح کرده است که چنین تعهدی لازم نیست.

کوین‌بیس خاطرنشان می‌کند که این رویکرد بحث‌های گسترده‌ای را در میان قانون‌گذاران، سازمان‌های تنظیم مقررات و مشترکین این صنعت به راه انداخته است و حتی کمیسیونرهای SEC نیز به عدم قطعیت نظارتی که بخش کریپتو را آزار می‌دهد، اذعان دارند. این شرکت استدلال می‌کند که تفسیر گسترده SEC باعث ایجاد عدم اطمینان در صنعتی می‌شود که شاهد رشد تصاعدی و تأثیر اقتصادی بوده است.

دفاع حقوقی Coinbase ادعاهای SEC را به چالش می‌کشد و ادعا می‌کند که معاملات مورد نظر فاقد عناصر سنتی یک قرارداد سرمایه‌گذاری است. به گفته این شرکت، درخواست تجدیدنظر مرحله دوم وسیله مناسبی برای ارائه راهنمایی‌های ضروری در مورد این موضوع مهم حقوقی است.

برنامه Howey در خصوص معاملات دارایی دیجیتال سؤالات سختی را در ذهن متبادر می‌کند. این که اعضای کنگره، سناتورها و آژانس های نظارتی در پاسخ به آنها اختلاف نظر دارند، نشان‌دهنده دشواری موضوع است و نتایج قضایی متفاوت این موضوع را نشان می‌دهد. از دفاع قانونی کوین‌بیس بر اثر این اختلاف‌ها، ابر عدم اطمینان قانونی بر روی صنعت دارایی‌های دیجیتال سایه انداخته است که این موضوع، محرک ایده‌آلی برای دادگاه مرحله دوم برای روشن شدن آن است.

درخواست امروز پس از آن صورت می‌گیرد که یک دادگاه ایالات متحده اخیراً درخواست تجدید‌ نظر کوین‌بیس را در شکایتی که SEC در سال گذشته ارائه کرده بود، رد کرد. قاضی Failla مدارک SEC را برای ثبت نام در کوین‌بیس به عنوان صرافی، کارگزار و اتاق پایاپای کافی دانست.

اگر چه، او با کوین‌بیس در مورد کیف پول آنها بصورت جداگانه گفتگو کرد و به این نتیجه رسید که این محصول به هزینه‌های اوراق بهادار SEC مرتبط نیست.

گروال پس از اخراج از دادگاه گفت: کوین‌بیس به مبارزه قانونی خود علیه SEC ادامه خواهد داد.

منبع : CRYPTOBRIEFING

لینک خبر: درخواست تجدید نظر Coinbase علیه SEC