کشمکش حقوقی جاری بین کوین بیس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) چرخشی دیگر به خود گرفته است. Coinbase به درخواست SEC علیه دعوی آن‌ها جهت تجدید نظر موقت پاسخ داده است، که یک تحول مهم در این پرونده نظارتی پرمخاطره می‌باشد.

در 12 آوریل، صرافی Coinbase از دادگاه ایالات متحده خواست تا در مورد این‌که آیا یک قرارداد سرمایه گذاری می‌تواند بدون تعهدات پس از فروش وجود داشته باشد، شفافیت سازی کند. صرافی کوین بیس این را یک “مسئله کنترل کننده قانون” برای اختلاف آن‌ها با SEC می‌داند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار با استناد به کفایت طولانی مدت آزمون هاوی در مقررات اوراق بهادار، در مقابل گفت که دادگاه نیازی به تأیید این تجدید نظر ندارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد که هیچ دادگاهی تحت این آزمایش قرارداد پس از فروش را الزامی نکرده است.

در یادداشت قانونی اخیر در 24 می، صرافی Coinbase استدلال کرد که درخواست تجدید نظر موقت به یک موضوع منحصر به فرد می‌پردازد: هیچ دادگاه تجدید نظری تصمیم نگرفته است که آیا تراکنش دارایی دیجیتال بدون تعهدات پس از فروش می‌تواند یک “قرارداد سرمایه گذاری” تحت آزمون هاوی باشد یا خیر. صرافی کوین بیس،SEC را متهم کرد که با تمرکز بر نحوه اعمال تست Howey در تراکنش‌های رمزنگاری به جای نگرانی خاص آن‌ها، از سؤال قانونی اصلی اجتناب کرده است.

صرافی Coinbase بر تأثیر بالقوه این درخواست تجدید نظر در پرونده آن‌ها با SEC تأکید کرد. وکلای صرافی استدلال کردند که یک حکم مساعد می‌تواند بیش از 70 درصد از ادعاهای SEC را باطل کند. آن‌ها خاطرنشان کردند: “بیشتر درخواست‌ها و احضاریه‌های اخیر SEC، پلتفرم Coinbase و خدمات Prime را هدف قرار می‌دهند، نه برنامه staking.

این نشان‌ دهنده یک فرآیند کشف طولانی و آزمایشی است که به شدت بر روی اکوسیستم‌های نشانه متمرکز شده است، که می‌تواند با بررسی داخلی رد شود.”

در 6 ژوئن 2023، صرافی کوین بیس، SEC را متهم کرد که به عنوان یک بورس اوراق بهادار بدون مجوز، کارگزار و آژانس تسویه حساب فعالیت می‌کند. با توجه به موقعیت صرافی Coinbase به عنوان بزرگترین صرافی ایالات متحده، نتیجه این پرونده می‌تواند به طور قابل توجهی بر مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تأثیر بگذارد.

به طور خلاصه، حرکات قانونی اخیر کوین بیس اهمیت درخواست تجدید نظر موقت در پرونده آن‌ها علیه SEC را برجسته می‌کند. آن‌ها استدلال می‌کنند که این درخواست تجدید نظر به یک موضوع حقوقی جدید می‌پردازد که می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر نتیجه پرونده داشته باشد و به طور بالقوه بسیاری از ادعاهای SEC را بی اعتبار کند. انتظار می‌رود حل و فصل این پرونده تأثیرات گسترده‌ای بر مقررات صنعت کریپتو ایالات متحده داشته باشد.

منبع خبر: coinpaprika

لینک مطلب: شکایت صرافی Coinbase از SEC در دادگاه ایالات متحده