کوین‌ بیس برای بازپرداخت بدهی خود از طریق اوراق قرضه قابل تبدیل ۱ میلیارد دلار جمع‌آوری می‌کند. شرکت جهانی کوین‌ بیس قصد دارد برای بازپرداخت بدهی‌های خود و همچنین تأمین هزینه‌های عملیاتی، ۱ میلیارد دلار از طریق فروش اوراق قرضه ارشد قابل تبدیل، جمع‌آوری و ارائه دهد.

این ابتکار از خوش‌بینی فعلی سرمایه‌گذاران که در قیمت بالای سهام کوین‌ بیس (به بالاترین حد دو سال گذشته) منعکس شده است، بهره می‌برد.

همچنین با استفاده از اوراق قرضه ارشد قابل تبدیل انجام می‌شود. این اوراق، نوعی اوراق بهادار بدهی هستند که در یک دوره زمانی مشخص قابل تبدیل به سهام (سرمایه) شرکت می‌باشند. طبق گزارش K-8 که توسط کوین‌ بیس به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه شده است، این اوراق به صورت خصوصی به خریداران نهادی واجد شرایط عرضه خواهد شد. در این سند اشاره‌ای به وجود دور پیش‌صلاحیت یا اینکه آیا کوین‌ بیس از قبل مؤسسات مالی خاصی را برای شرکت در این معاملات در نظر گرفته است، نشده است.

این گزارش همچنین جزئیات بیشتری را ارائه می‌دهد که خریداران نهادی واجد شرایط تا تاریخ ۱ آوریل ۲۰۳۰ فرصت دارند تا اوراق قرضه قابل تبدیل را به طور کامل بازپرداخت کنند، البته این امر مشروط به شرایط بازخرید یا تبدیل اوراق به سهام است.

با اولویت نسبت به سهام عادی در سناریوهای انحلال، این اوراق به صورت نیم‌سالانه سود انباشته می‌کنند و امکان تبدیل به وجه نقد، سهام کوین‌ بیس یا ترکیبی از هر دو را تا تاریخ ۱ آوریل ۲۰۳۰ ارائه می‌دهند. این مکانیزم مالی برای جذب سرمایه‌گذاری نهادی طراحی شده است و بر ارزش بالای سهام شرکت و اعتماد بازار به آن تکیه دارد.

با استفاده از وجوه حاصل از این عرضه، کوین‌ بیس قصد دارد تعهدات مالی فوری خود را برطرف کند، به طور خاص بازپرداخت اوراق قرضه ارشد قابل تبدیل سررسید شده در سال‌های ۲۰۲۶، ۲۰۲۸ و ۲۰۳۱ را که به ترتیب دارای نرخ بهره ۰.۵۰٪، ۳.۳۷۵٪ و ۳.۶۲۵٪ هستند، انجام دهد. مابقی وجوه برای اهداف مختلف شرکتی، از جمله افزایش سرمایه در گردش، پروژه‌های هزینه سرمایه‌ای و تأمین مالی تراکنش‌های کال سرپوشیده اختصاص یافته است.

تخصیص این وجوه (حاصل از فروش اوراق قرضه) بیانگر یک استراتژی گسترده‌تر برای تقویت سلامت مالی و انعطاف‌پذیری عملیاتی کوین‌ بیس است. این استراتژی مشابه تلاش‌های تأمین مالی سایر بازیگران این صنعت مانند عرضه اخیر اوراق قرضه قابل تبدیل توسط MicroStrategy برای خرید بیت‌ کوین است.

با وجود این اعلامیه، سهام کوین‌ بیس (COIN) در ۱۲ مارس با نوسان جزئی مواجه شد و در نهایت با افزایش ۰.۸ درصدی به قیمت ۲۵۶ دلار بسته شد و سپس در معاملات پس از ساعات کاری کمی با کاهش ۲.۳ درصدی روبرو شد. با این حال، با افزایش ۶۳ درصدی از ابتدای سال جاری و رسیدن قیمت سهام به بالاترین حد ۲۶ ماه گذشته، به نظر می‌رسد موقعیت این شرکت در بازار در حال افزایش است.

منبع : cryptobriefing

لینک خبر : کوین‌ بیس برای بازپرداخت بدهی ۱ میلیارد دلار جمع‌آوری می‌کند