کوین بیس از تورنادو کش پشتیبانی می‌کند و به دنبال حفظ حق حریم خصوصی است. در جریانِ دعوی حقوقیِ جاری پیرامون اتهاماتِ پولشویی، تورنادو کش، سرویسِ همزنِ (مخفی‌کننده) ارز دیجیتال مبتنی بر اتریوم، از حمایتِ مشاور ارشد حقوقیِ صرافیِ ارز دیجیتال کوین‌ بیس، پل گروال، برخوردار شده است. آقای گروال برای «حفظ» حقِ حریم خصوصیِ آمریکایی‌ها پیش‌قدم شده است.

در مجموعه پست‌هایی که آقای گروال در پلتفرم شبکه اجتماعی «X» منتشر کرد، وی از حمایت مالی کوین‌ بیس برای یک چالش حقوقی مهم به منظور حفاظت از حق حریم خصوصی خبر داد.

آقای گروال اذعان کرد که در دادگاه تجدید نظر حوزه پنجم ایالات متحده آمریکا، شاکیان پرونده‌ی تورنادو کش پاسخی قوی به استدلال‌های ارائه‌شده توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده ارائه کرده‌اند.

بر اساسِ اسنادِ ارائه‌شده‌ی دادگاه، آقای گروال خاطرنشان کرد که وزارت خزانه‌داری باید «اثبات می‌کرد که آنها یک انجمن متشکل از افرادی با هدف مشترک را تحریم کرده‌اند». او همچنین به تغییر رویکرد وزارت خزانه‌داری اشاره کرد و گفت: در یک چرخش غیرمنتظره، به نظر می‌رسد وزارت خزانه‌داری آمریکا از تئوری اولیه‌ی خود در دادگاه بدوی صرف‌نظر کرده است. تئوری اولیه‌ی آن‌ها این بود که چرا همه‌ی ۱.۵ میلیون نفر از دارندگان توکن TORN، به همراه توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران تورنادو کش، هدف مشترکی دارند. حالا آن‌ها تئوری جدیدی ارائه کرده‌اند، اما این تئوری هم همه‌ی مشکلات تئوری قبلی را یدک می‌کشد.

آقای گروال در رابطه با تحریم‌های پیشنهادی وزارت خزانه‌داری، نگرانی‌هایی را در مورد تفسیر قوانین موجود، به خصوص در ارتباط با کد نرم‌افزار متن‌باز، مطرح کرد. وی تأکید کرد که چنین کدی به عنوان دارایی طبقه‌بندی نمی‌شود، که این موضوع باعث ایجاد چالش‌هایی برای محدودیت اختیارات نظارتی وزارت خزانه‌داری در ارتباط با «دارایی» با منافع اتباع خارجی می‌شود.

آقای گروال استدلال کرد که هرگونه تلاش وزارت خزانه‌داری برای تنظیم مقررات در مورد استفاده شهروندان آمریکایی از نرم‌افزار متن‌باز مانند تورنادو کش، نیازمند مجوز کنگره است. او به درخواست اخیر وزارت خزانه‌داری از کنگره برای رسیدگی به آنچه این وزارتخانه به‌عنوان خلأ نظارتی در رابطه با چنین نرم‌افزاری درک می‌کند، اشاره کرد.

جالب توجه است که یکی از بنیان‌گذاران تورنادو کش، رومن استورم، اتهامات توطئه برای پولشویی بیش از ۱ میلیارد دلار و نقض تحریم‌ها را رد کرد. او در مرداد ماه سال گذشته با قرار وثیقه آزاد شد.

منبع: coinedition

لینک خبر: پشتیبانی کوین بیس از تورنادو کش