فرانکلین تمپلتون سابقه قابل توجهی برای ETFهای نقطه‌ای اتریوم با هزینه حامی 0.19٪ ایجاد می‌کند.

پس از محکومیت ترامپ، افزایش ویدیوهای دیپ جعلی نگرانی‌هایی را در صنعت کریپتو در مورد امنیت دیجیتال و تهدیدات کلاهبرداری ایجاد می‌کند.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده احساس “طمع” را در 72 نشان می‌دهد که کمی کم‌تر از 73 دیروز و 75 هفته گذشته است.

شاخص ترس و طمع
5 ارز پرسود

روز شنبه، بازارهای کریپتو مطابق با آمار تورم پیش بینی شده، شاهد کاهش در فعالیت معاملاتی بودند.

آلتکوین‌های محبوب مانند #Beam ($BEAM)، #Pepe ($PEPE)، #Lido DAO ($LDO) و #Ondo ($ONDO)، شاهد افزایش ارزش خود بودند.

توکن #Jasmycoin ($JASMY) به عنوان برترین برنده ظاهر شد و طی 24 ساعت بیش از 17.09 درصد افزایش یافت.

در مقابل، #Uniswap بیشترین ضرر را تجربه کرد و در همان بازه زمانی 24 ساعته بیش از 6.81 درصد کاهش یافت.

حجم کل بازار کریپتو در 24 ساعت گذشته 75.07 میلیارد دلار است که 9.51 درصد کاهش داشته است.

حجم دی‌فای 5.26 میلیارد دلار است که 7.01 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

حجم ارزهای پایدار 70.92 میلیارد دلار است که 94.48 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

تسلط بیت کوین 52.77 درصد است که نسبت به روز گذشته 0.30 درصد کاهش داشته است.

شاخص قیمت Core PCE در ماه آوریل 0.2 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت که انتظارات را برآورده کرد اما اندکی کمتر از افزایش 0.3 درصدی ماه قبل بود. در حالی که این ممکن است برخی از نگرانی‌های فدرال رزرو را در مورد تورم کاهش دهد، برای در نظر گرفتن کاهش احتمالی نرخ بهره تا سپتامبر، نیاز به بازخوانی مداوم است.

علاوه بر این، شاخص PMI شیکاگو به 35.4 کاهش یافت که کمتر از 41.1 مورد انتظار بود که نشان دهنده کاهش فعالیت‌های تولیدی است.

قانونگذاران از پرزیدنت بایدن خواستند تا SAB 121 کمیسیون SEC را لغو کند، اما او با وجود تصویب مجلس و سنا، این لایحه را وتو کرد. بایدن بر حمایت از مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار تاکید کرد و از مقررات ارزهای دیجیتال SEC حمایت کرد.

این تصمیم براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل را ناامید کرد، که از دولت خواست استعفای گری جنسلر را برای اصلاح کریپتو بخواهد.

ETF اتریوم فرانکلین تمپلتون با هزینه حامی 0.19 درصدی سابقه‌ای ایجاد می‌کند که جرقه جنگ احتمالی هزینه‌ها را برانگیخته است. پس از تایید SEC، به‌روز رسانی پرونده‌های S-1 راه را برای تجارت هموار می‌کند.

این هزینه با نرخ کاهش یافته بیت کوین ETF آن‌ها مطابقت دارد و به رقابت شدید اشاره دارد. سایر ناشران ممکن است از این روند پیروی کنند و تسلط بر بازار را شکل دهند.

Coinbase نسبت به افزایش کلاهبرداری‌های دیپ فیک در رمزارزها در میان نگرانی‌های امنیتی هشدار می‌دهد. پس از محکومیت ترامپ، تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی به رسانه‌های اجتماعی سرازیر شد و هدف آن دستکاری ادراک بود.

جف لونگلهوفر، CISO Coinbase، آسیب‌پذیری YouTube را برجسته می‌کند. او از اقدامات امنیتی پیشرفته مانند امضای چند علامت و کلیدهای عبواینفلوئنسر رمزارز Ansem با پست‌هایی که ویتالیک بوترین اتریوم را درگیر می‌کند، بحث‌هایی را به راه انداخت.

بحث‌هایی در مورد کارایی اتریوم در مقابل سولانا مطرح می‌شود. Ansem به دلیل سقوط توکن Davido با انتقاداتی روبرو می‌شود که باعث عذرخواهی خواهد شد. بازتوییت بوترین بحث‌های بیش‌تری را برانگیخت. حامیان اتریوم بر تسلط آن علیرغم چالش‌های سولانا تاکید می‌کنند.

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، گری جنسلر، پیشنهاد داد تا رئیس SEC را اخراج کنند تا حمایت دولت ایالات متحده از ارزهای دیجیتال تقویت شود.

واکنش‌های متفاوت اعضای کریپتو ایکس: برخی موافق هستند، برخی دیگر به امکان‌سنجی شک دارند. نگرانی‌ها در مورد نفوذ جنسلر و پیامدهای احتمالی برای عملیات دولت ایجاد می‌شود.

DMM بیت کوین از دست دادن حدود 300 میلیون دلار در نشت بیت کوین غیرمجاز از کیف پول دیجیتال خود خبر داد. Chainalysis آن را یکی از بزرگ‌ترین هک‌های رمزنگاری تا کنون معرفی کرد. مقامات ژاپنی در پی رسوایی‌های گذشته ارزهای دیجیتال مانند Mt. Gox و Coincheck در حال تحقیق هستند.

منبع خبر: Coingabbar

لینک مطلب: اخبار روز کریپتو: سقوط رمز ارزها در مورد اخبار تورم