ارز‌های دیجیتال در هفته‌ای که گذشت کاهش قیمت را تجربه کردند. آلت کوین‌ها در پی سقوط بیت کوین (BTC) به 63 هزار دلار سقوط کردند.

SOL ،DOGE ،ADA ،HBAR و RNDR در طول ۲۴ ساعت گذشته ضعیف‌ترین عملکرد را داشته‌اند.

در این هفته، بیت کوین در بازیابی قیمت موفق نبود. زیرا ارزش این دارایی که در اوایل هفته به 62,400 دلار کاهش یافته بود اکنون به حدود 63,000 دلار رسیده است. آلت کوین‌ها نیز وضعیت بهتری ندارند و اکثر بازار دیروز قرمز شد. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال طی دو روز 150 میلیارد دلار کاهش یافت.

رفتار بیت کوین قبل و بعد از هاوینگ چهارم، که جمعه گذشته تکمیل شد، بسیار ضعیف بوده است. ارزش این دارایی پس از حملات ایران و اسرائیل تا حدودی بهبود یافت و با کاهش پاداش بلوک، به بالای 65000 دلار رسید. حتی در روزهای بعد شروع به صعود کرد و در چند مورد 67000 دلار را به چالش کشید. با این حال، با وجود رشد جریان ETF، نه تنها موفق نبود بلکه در چند روز گذشته به سرعت شروع به از دست دادن ارزش خود کرد، که در اوایل امروز با کاهش قابل‌توجه قیمت به پایین‌ترین قیمت چند روزه اخیر یعنی 62400 دلاری ختم شد.

علیرغم اینکه بیت کوین تا حدی ارزش خود را بهبود بخشید، هنوز برای بازپس‌گیری 63000 دلار تلاش می‌کند. مارکت کپ آن در CoinGecko به 1.240 تریلیون دلار کاهش یافته است، در حالی که دامیننس آن بر آلت کوین‌ها هنوز زیر 51٪ است.

فضای کوین‌های جایگزین امروز نیز در وضعیت وخیمی قرار دارد. بیشترین کاهش قیمت از یک آلت کوین با سقف بزرگتر مربوط به Solana است. این توکن در یک روز بیش از ۵ درصد کاهش یافته و اکنون زیر ۱۴٠ دلار است.

 Dogecoin (-3.5٪) ،Cardano (-3.2٪) ،Avalanche (-3.6٪) ،Shiba Inu (-3.1٪) و Polkadot (-2.75٪) همین روند را دنبال کردند.

ETH، BNB، XRP، و TON نیز قرمز هستند، اما با شیب کمتر. توکن بومی ترون یکی از معدود آلت‌های سبز امروز بود که ۳ درصد افزایش را نشان داد. با این حال، بسیاری از آلت‌های با ارزش پایین و متوسط ​​در روز گذشته نیز ضررهای قابل‌توجهی را به ثبت رسانده‌اند. به این ترتیب، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال یک شبه 50 میلیارد دلار و از پنجشنبه 150 میلیارد دلار کاهش یافته و به کمتر از 2.450 تریلیون دلار در CG رسیده است.

منبع خبر: cryptopotato

لینک منبع: ارزهای دیجیتال در هفته‌ای که گذشت