یک کاربر وبسایت جمع‌آوری اخبار اجتماعی ردیت (Reddit) از طریق استراتژی سود آور بیت کوین پیشنهاد کرد که فروش 5٪ از بیت کوین در زمان “طمع شدید” باعث ایجاد بازگشت سرمایه بالاتری نسبت به نگه داشتن آن مانند دیگران می‌شود.

تجزیه و تحلیل این کاربر نشان می‌دهد که فروش بخشی از بیت کوین (BTC) زمانی که بازار در وضعیت «طمع شدید» است، یک استراتژی سرمایه‌گذاری سودآورتر از خرید و نگهداری آن است.

کاربری با نام “skogsraw” تجزیه و تحلیل 21 مارس را به اشتراک گذاشت که نشان داد هنگام استفاده از شاخص ترس و طمع برای تعیین یک استراتژی، در استراتژی DCA در مقایسه با دیگر استراژی‌ها بازگشت سرمایه بالاتری وجود دارد.

استراتژی «معیار» این کاربر شامل یک بار در هفته، از 17 مارس 2018 تا 9 سپتامبر 2023، پله‌های 100 دلاری بیت کوین بود که 124.8 درصد بازده سرمایه را به همراه داشت.

استراتژی دوم شامل یک طرح سطح‌بندی DCA (خرید پله ای ارز) بود که هر هفته 150 دلار بیت‌ کوین در زمان‌های ترس شدید، 100 دلار در صورت ترس، 75 دلار در حالت خنثی، 50 دلار در صورت طمع و 25 دلار در صورت طمع شدید خریداری می‌کرد.

استراتژی سوم یکسان بود با این تفاوت که اگر در منطقه طمع شدید بود، هر هفته 5 درصد از بیت کوین انباشته شده را به فروش می‌رساند. این سودآورترین استراتژی با بازگشت سرمایه 184.2% در مقایسه با معیار 124.8% و استراتژی عدم فروش 140.1% بود.

استراتژی خرید بیت کوین

نتایج آزمون پنج قسمتی “skogsraw” با استفاده از استراتژی‌های معاملاتی مختلف، بازده بیت‌ کوین را اندازه‌گیری می‌کند. وی توضیح نداد که چرا این بازه‌های زمانی را انتخاب کرده است، اما گفت که انتخاب پایین یا بالای بازار عادلانه نبود. این دوره زمانی حداقل دو بازار اصلی نزولی و یک بازار صعودی را پوشش می‌دهد.

با این حال، اسکوگراو اذعان کرد که آزمایش‌ها بررسی نشده است و تأکید کرد که آزمایش باید در بازه‌های زمانی بیشتری انجام شود. یافته‌های اسکوگراو همچنین هزینه‌های شبکه بیت‌ کوین برای تجارت را که اغلب در زمان طمع شدید به اوج خود می‌رسد، فاکتور نمی‌کند.

صرف نظر از این، نتایج بسیار قانع کننده‌ای برای استفاده از استراتژی DCA وجود دارد امیدوارم در بازار صعودی آینده مفید واقع شود!

این یافته‌ها با دیدگاه کریپتو ترس و طمع مطابقت دارد که این اصلاحات بازار معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه گذاران بیش از حد حریص می‌شوند.

Skograw همچنین دو استراتژی دیگر را اجرا کرد “AlphaSquaredRisk Model DCA” و “PICycleTop Indicator” که به ترتیب 385٪ و 332.4٪ سود را ثبت کردند.

با این حال، مفسران نتایج دو استراتژی پیچیده تجارت مبتنی بر داده را زیر سوال بردند.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: استراتژی DCA: بیت‌کوین را با «طمع شدید» با سودآوری بفروشید