Dogecoin دارای سوابق تاریخی است، اما اینکه آیا به هدف قیمتی یک دلار می‌رسد، هنوز یک شرط‌بندی پر‌ریسک است.

با افزایش تعداد مم‌کوین‌ها که وارد بازار می‌شوند، جامعه‌ی قوی Dogecoin می‌تواند از ابهام در مورد این ارز دیجیتال جلوگیری کند. اما تحلیلگران نسبت به امید معامله‌گران مبنی بر رسیدن به قیمت یک دلار در این دوره تردید دارند.

قیمت‌گذاری یک دلاری نشان‌دهنده افزایش 36‌درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخ Dogecoin در می 2021 یعنی 0.73‌دلار و افزایش 525‌درصدی نسبت به قیمت امروز 0.16‌دلار است.

نمودار قیمت

بر اساس داده‌های CoinMarketCap در هفته گذشته، DOGE با افزایش 2.58‌درصدی، رشد کمتری در مقایسه با سایر ممکوین‌های با ارزش بالا در همان بازه زمانی را ثبت کرد.

سه مم‌کوین بزرگ بعدی بر اساس ارزش بازار، همگی در هفت روز گذشته با گسترش بازار، PEPE با 43‌درصد، Shiba Inu با 17.42‌درصد و Dogwifhat (WIF) با 14.43‌درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.

تاجری با نام مستعار Rekt Capital به کوین‌تلگراف گفت: DOGE یکی از آلت‌کوین‌های فصلی در فضای کریپتویی است.

Rekt افزود: راه‌اندازی دیگر مم‌کوین‌ها به این معنی نیست که DOGE آسیب می‌بیند.

پاو هوندال، تحلیلگر ارشد صرافی استرالیایی Swyftx، موضع شک‌برانگیزی گرفت و گفت: در حالی که DOGE، جامعه عظیمی از کاربران را دارد، هر گونه افزایش شدید قیمت ممکن است منجر به فروش قابل توجهی از سوی سهامداران بلندمدت شود.

هوندال به کوین‌تلگراف گفت: به مقدار زیاد بستگی به تصمیم‌سازی میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرد دارد که در سال 2021 DOGE را خریدند و در حال حاضر روی کاغذ در ضرر هستند. مشخص نیست که آیا قیمت قبل از فروش انبوه به یک دلار خواهد رسید یا خیر.

تیری در تاریکی است. اگر اکثر این افراد تصمیم بگیرند که طی این دوره به سودهای سریع برسند، شاهد افزایش فروش فشاری بیشتری خواهیم بود.

هوندال افزود که Dogecoin مستندات مهم آخرین دوره را نمی‌بیند که تنها در بازار مشتقه، از ابتدای آوریل شاهد کاهش 56‌درصدی نقدینگی بوده است.

بر اساس داده‌های CoinGlass، نقدینگی در Doge، که ارزش کل همه قراردادهای آتی معوق یا تسویه نشده DOGE در صرافی‌ها را در بر می‌گیرد از 2.15‌میلیارد دلار در 1 آوریل به سطح فعلی 928.72‌میلیون دلار کاهش یافته است.

طبق استدلال Rekt Capital، علیرغم کاهش فعالیت مشتقات مم‌کوین، که طبق نمودار، فصلی بودن DOGE را نشان می‌دهد، Dogecoin همچنان به احتمال زیاد به قیمت یک دلار در این دوره خواهد رسید.

او تکرار کرد که Dogecoin مملو از سوابق تاریخی است و دوره‌های تا حد زیادی قابل پیش‌بینی دارد که معامله‌گران به طور مکرر در رسانه‌های اجتماعی به آن اشاره می‌کنند.

معامله‌گر مستعار Blockchain Mane در نوشته‌ای در 24 آوریل به 15300 دنبال‌کننده ایکس خود گفت که با نگاهی به داده‌های گذشته، DOGE معمولاً رشد قیمت را در طول ماه می‌بیند.

رکت همچنین با نظر به نوشته‌های ایلان ماسک در رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک کاتالیزور قیمت، ادعا می‌کند که ماسک همچنان به Dogecoin علاقه زیادی دارد.

از 17 آوریل، ماسک به طور منظم با فرد معروف و تاثیرگذار دوج، DogeDesigner در ایکس در ارتباط بوده است.

در آوریل 2023، ماسک از یک قاضی ایالات متحده درخواست کرد تا شکایت 258‌میلیارد دلاری را که توسط سرمایه‌گذاران علیه او مطرح شده بود را که ادعا می‌کرد او یک طرح هرمی برای ترویج Dogecoin اجرا می‌کرد را رد کند. اگرچه، ماسک اخیراً اشاره کرده است که علاقه او به ارزهای دیجیتال ممکن است اندکی کاهش یافته باشد.

ماسک در دسامبر 2023 در فضای X به کتی وود، مدیرعامل Ark Invest گفت: من زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد ارز دیجیتال نمی‌کنم.

منبع: COINTELEGRAPH

لینک خبر: DOGE به 1 دلار خواهد رسید؟