Dogecoin [DOGE] و سایر memecoinها از کاهش اخیر بازار در امان نماندند. در حالی که حجم DOGE اندکی افزایش یافت، تجزیه و تحلیل نشان داد که فروشندگان بر آن تسلط دارند.

تجزیه و تحلیل AMBCrypto از Dogecoin در نمودار تایم فریم روزانه نشان داد که قبل از رکود عمومی بازار، کاهش خود را آغاز کرده بود.

نمودار نشان می‌دهد که کاهش DOGE در حدود 7 ژوئن آغاز شده و بیش از 7٪ کاهش یافته است. این کاهش قیمت آن را از حدود 0.16 دلار به 0.148 دلار رساند.

در پایان معاملات در 10 ژوئن، DOGE پس از کاهش تقریبا 1.4 درصدی در حدود 0.144 دلار معامله شد.

در زمان نوشتن این مقاله، پس از کاهش بیش از 2 درصدی، در حدود 0.141 دلار معامله شد.

نمودار Dogecoin کاهش قیمت را نشان می‌دهد

تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد که کاهش بیش از 7 درصدی در 7 ژوئن، قیمت آن را به زیر میانگین متحرک کوتاه خود (خط زرد) رساند و آن را به زیر خط خنثی در شاخص قدرت نسبی (RSI) رساند که نشان دهنده روند نزولی است.

از زمان نوشتن این مقاله، روند Dogecoin در زیر خط زرد باقی ماند که اکنون به عنوان مقاومت در محدوده قیمت 0.15 دلار عمل می‌کند. علاوه بر این، RSI زیر 40 بود که نشان دهنده یک روند نزولی قوی است.

کاهش قیمت نیز بر ارزش بازار آن تأثیر منفی گذاشته است.

نگاه AMBCrypto به ارزش بازار Dogecoin کاهش قابل توجهی را در چند روز گذشته نشان داد.

داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهد که قبل از کاهش بیش از ۷ درصدی، ارزش بازار DOGE بیش از ۲۳ میلیارد دلار بود. با این حال، ارزش بازار پس از کاهش به حدود 21 میلیارد دلار کاهش یافت.

ارزش بازار memecoin در جلسه معاملاتی قبلی هنوز حدود 20.9 میلیارد دلار بود. با این حال، کاهش اخیر ارزش بازار را به حدود 20.5 میلیارد دلار رسانده است.

علیرغم این کاهش، هم‌چنان دوج کوین به عنوان بزرگ‌ترین memecoin باقی مانده است. علاوه بر این، حجم آن در 24 ساعت گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

داده‌ها نشان می‌دهد که در 24 ساعت گذشته، حجم Dogecoin بیش از 38٪ افزایش یافته است. نگاه AMBCrypto به حجم Santiment نشان داد که تا زمان نوشتن این مقاله بیش از 940 میلیون دلار بود.

با این حال، با توجه به جهت گیری قیمت، این افزایش سیگنال مثبتی نیست.

نمودار حجم خرید Dogecoin

روند حجم حاکی از آن است که تعداد فروشندگان بیش‌تر از خریداران است و به همین دلیل است که با وجود افزایش اخیر حجم، قیمت کاهش یافته است.

منبع خبر: AMBCrypto

لینک قیمت: Dogecoin به زیر 0.15 دلار سقوط کرد