دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اخیراً از بیت کوین و رمزارزها حمایت قوی کرده است، به ویژه که از موضع شکاکانه قبلی خود فاصله گرفته است. این موضوع مهم که بطور برجسته در ویدیوی اخیری که در بین علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران کریپتو منتشر شده است، به گمانه‌زنی‌ها درباره پیامدهای بالقوه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا در نوامبر امسال دامن زده است.

نظرات مطرح شده توسط ترامپ توسط تحلیلگر MacroScope در ایکس مورد بحث قرار گرفت. این تحلیلگر بر اهمیت اظهارات ترامپ، تأکید کرد: تا به حال احتمالاً ویدیوی نظرات تند و مسلماً خیره کننده ترامپ در مورد رمزارزها را دیده‌اید. MacroScope عنوان کرد که پیامدهای حمایت جدید ترامپ می‌تواند عمیق باشد، به ویژه به این دلیل که تغییر مثبت در سیاست واشنگتن‌دی‌سی در مورد ارزهای دیجیتال در قیمت‌های فعلی بازار لحاظ نشده است.

MacroScope همچنین توصیه کرد: از نظر تأثیر بالقوه قیمت بر BTC، این موضوع باید در ماه‌های آینده بسیار بسیار دقیق مورد توجه قرار گیرد. این بیانیه احساسات گسترده‌تری را در جامعه مالی منعکس می‌کند که تأییدیه‌های سیاسی به‌ویژه زمانی که تغییری در رویکردهای نظارتی را پیشنهاد می‌کنند می‌توانند به تحرکات بازار منجر شوند. این تحلیلگر موارد مشابهی را با سهل‌انگاری بازار از تأثیر ETFهای بیت کوین نقدی را یادآور شد و نشان داد که اگر نظرات حمایتی ترامپ به تغییرات سیاست رسمی تبدیل شود، ممکن است سناریوی مشابهی رخ دهد.

در همین حال، اعتبار وعده‌های ترامپ عاملی حیاتی در ارزیابی نتایج بالقوه بیانیه‌های طرفداری از کریپتو از سوی اوست. در حالی که ترامپ به وعده‌های بلندپروازانه برای جلب حمایت شهرت دارد، MacroScope خاطرنشان کرد: بله، او هر چیزی را در مقابل جمعیت قول خواهد داد تا تمجید شود. اما از طرف دیگر، ما این را نیز می‌دانیم که به محض اینکه او یک قول با اهمیت می‌دهد، کاملاً از توجه و تأیید آن آگاه است، و خود را موظف می‌داند که حداقل در ظاهر به عنوان خط‌مشی از آن پیروی کند.

منبع : NEWSBTC

لینک خبر: دونالد ترامپ بزرگترین تقویت‌کننده بیت کوین