کامرون و تایلر وینکلووس، بنیانگذاران صرافی کریپتو جمینی، با اهدای میلیونها دلار بیت کوین، به کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ کمک کردند.

تایلر وینکلووس از دولت بایدن به دلیل استفاده از سازمان‌های دولتی، از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای آسیب رساندن به صنعت ارزهای دیجیتال انتقاد کرد. کامرون، دونالد ترامپ را گزینه طرفدار بیت کوین، طرفدار رمزارزها و کسب و کار اعلام کرد و معتقد بود که به سیاست‌های زیان‌آور بایدن در قبال ارزهای دیجیتال پایان خواهد داد.

کامرون و تایلر وینکلووس، بنیانگذاران صرافی ارزهای دیجیتال جمینی، روز پنجشنبه در پلتفرم شبکه اجتماعی ایکس فاش کردند که هر کدام یک میلیون دلار به رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری دونالد ترامپ اهدا کرده‌اند. تایلر وینکلووس نوشت: «من به تازگی یک میلیون دلار بیت کوین (15.47 بیت کوین) به دونالد ترامپ اهدا کردم و در ماه نوامبر به او رای خواهم داد.»

تایلر وینکلووس توضیح داد که چرا از ترامپ حمایت می‌کند و از موضع دولت بایدن در مورد ارزهای دیجیتال انتقاد کرد. او دولت را به استفاده از سازمان‌های دولتی برای آزار و شکایت علیه نهادهای رمزنگاری متهم کرد و این اقدامات را با انگیزه سیاسی و مضر برای نوآوری و اقتصاد توصیف کرد. وینکلووس به «عملیات Choke Point 2.0» اشاره کرد که در آن آژانس هایی مانند دفتر کنترل ارز (OCC) و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ظاهراً بانک‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند تا از شرکت‌های رمزنگاری تحت تهدید عواقب شدید نظارتی جلوگیری کنند. او این را “سلاح سیستم بانکی علیه شرکت‌های رمزنگاری و مدیران آنها” خواند.

علاوه بر این، او «سلاح کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در برابر کریپتوها» را دلیل دیگری برای کمک به ترامپ توصیف کرد. او از رگولاتور اوراق بهادار انتقاد کرد که قوانین جدیدی برای کریپتو ایجاد نکرده‌است، در عوض از مقررات منسوخ برای توجیه دعوی قضایی گسترده علیه پروژه‌های ارز دیجیتال استفاده می‌کند و در نتیجه این صنعت را خفه می‌کند.

وی همچنین مدعی شد که این اقدامات با هدف حفظ کنترل سیاسی به بهای آزادی اقتصادی و نوآوری انجام می‌شود. کامرون توضیح مختصری هم ارائه کرد: “رئیس جمهور ترامپ طرفدار بیت کوین، طرفدار رمزارزها و طرفدار تجارت است.” علاوه بر این، Gemini روز پنجشنبه اعلام کرد: «ما اکنون کمک‌های رمزنگاری را برای نامزدهای طرفدار رمزارز تسهیل می‌کنیم.»

با این حال، بلومبرگ بعد از ظهر جمعه گزارش داد که کمک‌های بیت‌کوین دوقلوهای وینکلووس به کمپین ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ بازپرداخت شده‌ است که حتی از حداکثر مقدار مجاز طبق قانون فدرال فراتر رفته‌ است.

ترامپ قول‌هایی برای ارتقای نوآوری در صنعت ارزهای دیجیتال داده است. او اعلام کرده است که از اقدامات جو بایدن علیه ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌کند و از حق افراد برای حفظ دارایی‌های رمزنگاری شده خود حمایت می‌کند.

ترامپ همچنین تاکید کرد: من الیزابت وارن و یارانش را از بیت کوین شما دور می‌کنم و هرگز اجازه ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را نمی‌دهم. کمپین ریاست جمهوری او اخیراً شروع به پذیرش کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال کرده است.

منبع خبر: news.bitcoin

لینک منبع: اهدای میلیونها دلار بیت کوین به دونالد ترامپ