• طبق تحلیل، این گروه در پشت چندین راگ‌پول قرار دارد.
  • خسارات منتسب به این گروه بیش از 20 میلیون دلار برآورد شده است.
  • حساب های Leaper Finance و Glori Finance در ایکس غیرفعال شده است.

این هشدار کلاهبرداری توسط یک بازرس بلاکچین با نام مستعار ZachXBT، اطلاع‌رسانی شد. او متوجه شد همان گروه کلاهبرداران سعی کرده‌اند از افراد بیشتری کلاهبرداری کنند تا بیش از 30‌میلیون دلار دارایی دیجیتال را منتقل کنند.

توییت ZachXBT در ایکس اشاره کرد که این نتیجه‌‌‌‌ی تحقیقات بر روی یک پروتکل Lending بود که بر پایه‌ی Blast بنا گذاشته شده بود. پس از انجام یک سری تحقیقات، تیم متوجه شد که این گروه در پشت کلاهبرداری‌هایی قرار دارد که منجر به از دست دادن کاربران Kokomo، Magnate و Solfire به ترتیب 4‌میلیون دلار، 6.5‌میلیون دلار و 4.8‌میلیون دلار شد.

هشدار احتماعی: گروه کلاهبردارانی که Magnate، Kokomo، Lendora، Solfire و غیره را دزدیدند، با پروژه جدیدی روی Blast بازگشتند.

هفته گذشته آنها یک آدرس در Blast را با 1‌میلیون دلار پولشویی حاصل از کلاهبرداری‌های قبلی پیدا کردند و شروع به اضافه کردن نقدینگی آن کردند.

طبق ZachXBT قبلا TVL شش رقمی بود و تمام وجوه واریز شده در پروتکل اخذ شده بود. این تمام ماجرا نیست. اسناد KYC از جمله اسناد موسسات حسابرسی با رتبه پایین‌تر نیز به خطر افتادند. تکرار همان کلاهبرداری در پروتکل‌های ،BASE Solana، Scroll، Optimism، Arbitrum، Ethereum، Avalanche و سایر پروتکل‌ها ثبت شده است.

همین گروه همچنین rats را روی Hash DAO، Glori Finance و ZebraDAO انجام داده است. گمان می‌رود در مجموع خسارات وارده بیش از 20میلیون دلار باشد. ارزش‌گذاری معمولاً با خدمات حرفه ای مشروعیت بخشیدن به پلتفرم که بودجه قابل توجهی از سرمایه گذاران خود دریافت می‌کند، انجام می‌شود. این اتفاق معمولاً بدون هیچ هشداری است و زمانی سرمایه‌گذاران متوجه اتفاق می‌شوند که توکن‌ها یا دارایی‌هایشان بی‌ارزش شده است.

پروژه کلاهبرداری اخیری که گروه آنها درگیر آن است نشان داد که آدرس مالی سازمانی در شبکه بلاست با حدود 1‌میلیون دلار که از کلاهبرداری‌های قبلی به دست آمده بود، تغذیه می‌شود و هدف آن تامین نقدینگی اضافی برای جذب قربانیان است.

تنها چند روز پس از اینکه تحلیلگر Leaper Finance، خبر از این کلاهبرداری‌ها داد، این گروه با ZachXBT ارتباط برقرار کرد و با ارسال پیام‌هایی ZachXBT را تهدید کرد و در عین حال اعلام کرد که «راه‌اندازی توکن» وجود دارد.

این تحلیلگر گفت: برای پرسنل لازاروس آرزوی سلامتی می‌کنم. آنها در عین حال که از شما می‌ترسند، عاشق شما هستند. حساب‌های Leaper Finance و Glori Finance در ایکس غیرفعال شده‌اند و صفحات لندینگ با خطا ظاهر می‌شوند. در دو ماه اول سال 2024 بیش از 200 میلیون در 32 حادثه جداگانه در اثر هک و زیر‌کشی از بین رفت.

منبع : CRYPTOPOLITAIN

لینک خبر: افشای حلقه کلاهبرداری CRYPTO