مدیر عامل سابق بایننس CZ با دارایی خالص 33 میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین افرادی خواهد بود که دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند.

Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل سابق بایننس قصد دارد در طول دوره چهار ماهه زندان خود “چیزی بنویسد”. قاضی ریچارد جونز در 30 آوریل ژائو را پس از اعتراف به یک اتهام جنایت به دلیل عدم اجرای یک برنامه موثر ضد پولشویی در بایننس به چهار ماه زندان محکوم کرد.

انتظار می‌رود ژائو دوران خود را در مؤسسه اصلاحی فدرال شریدان در اورگان یا مرکز بازداشت فدرال SeaTac در واشنگتن بگذراند.

علیرغم مشکلات قانونی، CZ هم‌چنان در رسانه‌های اجتماعی فعال باقی مانده است.

او Giggle Academy را راه ‌اندازی کرد، یک برنامه آموزش رمزنگاری و بلاک‌چین متمرکز بر جوانان و با ۸.۹ میلیون دنبال ‌کننده‌اش در X به اشتراک گذاشت و به دنبال پیشنهادهایی برای گذراندن زمان در زندان بود.

مدیر عامل سابق بایننس CZ با دارایی خالص 33 میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین افرادی خواهد بود که دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند.

تیم حقوقی او استدلال کرد که ثروت و موقعیت او می‌تواند او را هدف سرقت و اخاذی قرار دهد و به طور بالقوه بر تصمیم قاضی برای آزاد ماندن او تا زمانی که اداره خدمات مشروط یا پیش از محاکمه درباره جزئیات گزارش او تصمیم بگیرد، تأثیر بگذارد.

در طول این مدت، مدیر عامل سابق بایننس ژائو خود را مشغول نگه داشته است و در X ذکر کرده است که “کار دیگری برای انجام دادن” ندارد جز اینکه کتاب بخواند، بنویسد و منتظر تاریخ گزارش خود بماند.

او در نوامبر 2023 به جرم خود اعتراف کرد و از آن زمان با وثیقه 175 میلیون دلاری آزاد شده است که برای سفر در برخی مناطق ایالات متحده محدود شده است.

با توجه به این‌که FDC SeaTac و FCI Sheridan مجرمان خشن را در خود جای داده‌اند، احتمالا دفتر فدرال زندان‌ها در نظر دارد که کدام مرکز برای ژائو ایمن‌تر است و سپس وی را به مکان مورد نظر منتقل کنند.

به گفته دفتر خدمات مشروط یا پیش از محاکمه منطقه غربی واشنگتن، گزارش‌های ارائه به دفتر کمک می‌کند تا نهادهای مناسب را تعیین کند، برنامه‌های زندان را انتخاب کند و طرح‌های پرونده‌ای را برای بازداشت و آزادی نهایی تهیه کند.

در ماه نوامبر، مدیر عامل سابق بایننس ژائو 50 میلیون دلار جریمه را به عنوان بخشی از معامله بین بایننس و مقامات ایالات متحده پرداخت کرد.

بایننس موافقت کرد که 4.3 میلیارد دلار برای حل و فصل اقدامات اجرایی نظارتی مدنی بپردازد، اگرچه این امر به شکایت جداگانه‌ای که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده بود را حل نکرد.

منبع خبر: cryptointelligence

لینک مطلب: مدیر عامل سابق بایننس CZ Zhao در مدت چهار ماه حبس می‌نویسد