کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) قوانین خود را برای اجازه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌ کوین مبتنی بر دارایی واقعی (Spot) که در صرافی‌های آمریکا معامله می‌شوند، تغییر داده است.

با اینکه چراغ سبزِ سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای معامله‌ی صندوق‌های قابل معامله‌ی بورس (ETF) مبتنی بر بیت‌ کوین در ماه ژانویه، راه را برای اقدامات مشابه در کشورهای دیگر هموار کرد، اما تایلند که به رویکرد محتاطانه‌ی خود نسبت به ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین شهرت دارد، در این زمینه پیش قدم شده است.

در بیانه‌ای درباره این موضوع، خانم پورنانگ بودساراتراگون، دبیرکل کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند، اعلام کرد که این کمیسیون از این پس به مدیران دارایی اجازه می‌دهد در صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر دارایی واقعی بیت‌ کوین (Spot Bitcoin ETF) در بازارهای سهام ایالات متحده سرمایه‌گذاری کنند.

پس از تأیید معاملات صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر دارایی واقعی بیت‌ کوین (Spot Bitcoin ETF) در آمریکا، نهاد ناظر مالی تایلند، این نوع از ETFها را در رده‌ی اوراق بهادار (Securities) دسته‌بندی کرد. در نتیجه، شرکت‌های فعال در بازار اوراق بهادار تایلند اکنون مجاز به سرمایه‌گذاری در این نوع از ETFها هستند.

شرکت‌های مدیریت دارایی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند درخواست کرده‌اند که مجوز سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال، به‌ویژه بیت‌ کوین و صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر دارایی واقعی بیت‌ کوین (Spot Bitcoin ETF) را داشته باشند. با این حال، به دلیل ریسک بالای این نوع سرمایه‌گذاری، نیاز به بررسی دقیق‌تری در مورد مجوز سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت‌های مدیریت دارایی در دارایی‌های دیجیتال وجود دارد.

بنابراین، در حال حاضر، تنها سرمایه‌گذاران نهادی و افراد با دارایی خالص بسیار بالا می‌توانند در صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر دارایی واقعی بیت‌ کوین (Spot Bitcoin ETF) سرمایه‌گذاری کنند. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند قصد دارد در آینده، این فرصت سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران حقیقی (افراد عادی) نیز گسترش دهد.

منبع : bitcoinsistemi

لینک خبر : چراغ سبز از تایلند برای بیت کوین!