بلاک‌ چین TON، که جزء جدایی ناپذیر پلتفرم تبلیغاتی رو به رشد تلگرام است، به سرعت در حال تبدیل شدن به آهنربایی برای سرمایه‌گذاران وب ۳ است که مشتاق‌اند از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه آن بهره‌برداری کنند.

آخرین سرمایه‌گذار در اکوسیستم TON، شرکت Mirana Ventures است که ۸ میلیون دلار توکن Toncoin این شبکه را خریداری کرده است. این سرمایه‌گذاری از نوآوری مستمر محصول به همراه بنیاد TON، صرافی Bybit و شبکه مانتل، راه حل لایه دوم اتریوم، پشتیبانی خواهد کرد.

پلتفرم تبلیغاتی تلگرام که با فناوری TON کار می‌کند، در مارس ۲۰۲۴ به طور رسمی راه‌اندازی شد. این پلتفرم به مالکان کانال‌های تلگرام در سراسر جهان فرصتی برای کسب درآمد از طریق فروش انحصاری تبلیغات و اشتراک درآمد به Toncoin ارائه می‌دهد.

جزئیاتی که با Cointelegraph به اشتراک گذاشته شده است، نشان‌دهنده تعامل عمیق‌تر Bybit با اکوسیستم TON در طول سال گذشته است، از جمله ابتکاری برای بازپرداخت وجه و استیکینگ با Toncoin. این تلاش‌ها منجر به ایجاد بیش از ۲۲ میلیون دلار حجم معاملات از حدود ۱۳۰,۰۰۰ کاربر تلگرام شد. Bybit با هدف دسترسی به پایگاه کاربری عظیم تلگرام، قصد دارد از پلتفرم تبلیغاتی آن استفاده کند.

در ابتدا، TON توسط تلگرام توسعه داده شد، اما در ماه مه ۲۰۲۰ با موانع قانونی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مواجه شد که منجر به کناره‌گیری تلگرام از این پروژه شد. در ادامه، جمعی از توسعه‌دهندگان متن‌باز کنترل پروژه را به دست گرفتند که در نهایت به تشکیل بنیاد TON در ماه مه ۲۰۲۱ منجر شد.

کیف پول شخصی تلگرام، TON Space، به کاربران امکان مدیریت تون‌کوین و کلکسیون‌های دیجیتال را درون این اپلیکیشن می‌دهد.

بنیاد TON با سرمایه‌گذاری از سوی Mirana Ventures قصد دارد با ادغام توکن‌های MNT مبتنی بر TON، پلی میان کاربران تلگرام و شبکه‌ی Mantle ایجاد کند. این ادغام، امکان دسترسی به کمپین‌های بازی‌گونه و سرویس‌های تبلیغاتی درون تلگرام را تسهیل می‌کند.

دیوید تو(David Toh) از Mirana Ventures بر پتانسیل این همکاری برای گسترش پذیرش فناوری‌های بلاک‌چین و کیف پول در تلگرام تاکید کرد و آن را عنصری کلیدی برای ارتباطات رمزارزی و وب ۳ می‌داند.

استیو یون، رئیس بنیاد TON، به علاقه‌ی شدید نهادهای صنعتی برای تثبیت جایگاه زودهنگام در اکوسیستم TON اشاره کرد و بر این باور است که ارتباط این بنیاد با تلگرام، مزیت استراتژیکی ایجاد می‌کند.

منبع : cryptointelligence

لینک مطلب : سرمایه گذاری ۸ میلیون دلاری در بلاک چین TON و تقویت تلگرام