ماکسین واترز، که یکی از اعضای مهم گروهی است که با قوانین پولی و بانکی در ایالات متحده سر و کار دارد، ادعا کرد که قانون‌گذاران به وضع قوانین برای استیبل کوین‌ها نزدیک‌تر شده‌اند.

در مصاحبه‌ای با بلومبرگ در 24 آوریل، او در مورد همکاری خوب با رهبران دیگر برای ایجاد این قوانین صحبت کرد. آنها همچنین با سایر قانونگذاران صحبت می‌کنند تا مطمئن شوند که همه موافق هستند. او همچنین اشاره کرد که آنها فقط باید چند تغییر کوچک دیگر در قوانین ایجاد کنند تا بتوانند در مجلس نمایندگان به جلو حرکت کنند.

واترز توضیح داد که این کار دشواری است؛ زیرا گروه‌های مختلف زیادی درگیر هستند و هرکس ایده‌های خاص خود را دارد. اما هدف اصلی این است که مطمئن شویم افرادی که در استیبل کوین‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، اشخاص مطمئنی باشند و شرکت‌هایی که از استیبل کوین‌ها حمایت می‌کنند، در واقع پولی را که می‌گویند دارند، داشته باشند.

واترز همچنین گفت که در حال گفتگو با سناتورهایی مانند شومر و شرود براون در مورد این قوانین هستند. سناتور براون، که مسئول گروهی است که با قوانین بانکی در سنا سر و کار دارد، گفت در صورتی که نگرانی‌های او برطرف شود، آماده است قوانینی برای استیبل کوین‌ها وضع کند.

ایده‌های متفاوتی توسط قانونگذاران در مجلس و سنا در مورد چگونگی وضع این قوانین پیشنهاد شده است، اما هر تصمیمی که آنها اتخاذ کنند، قبل از تبدیل شدن به قانون باید در هر دو بخش کنگره تصویب شود.

نماینده واترز در ماه فوریه اشاره کرد که نزدیک به توافق بر سر قوانین استیبل کوین هستند. اخیراً، سناتورها، کریستن گیلیبراند و سینتیا لومیس، لایحه خود را در مورد استیبل کوین ها ارائه کردند؛ اما مشخص نیست این لایحه جدید چگونه می‌تواند بر حمایتی که نماینده واترز در مورد آن صحبت کرد، تأثیر بگذارد.

در جولای 2023، گروهی در مجلس لایحه‌ای به نام قانون شفافیت برای پرداخت استیبل کوین تصویب کردند. اما از آن زمان، هیچ حرکت دیگری در آن وجود نداشته است.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب: وضع قوانین جدید برای استیبل کوین‌ها