افزایش ناگهانی تراکنش‌های استخراج ارز Ore یکی از مقصران اصلی مشکل شلوغی سولانا در آوریل بود. تیم سازنده رمزارز Ore در شبکه سولانا با اثبات کار، برنده «جایزه بزرگ» در هکاتون تحت حمایت بنیاد سولانا شده است، علیرغم این‌که این پروژه ماه گذشته به طور عمده در بلاکچین اختلال ایجاد کرد.

Ore برای تلاش‌های خود در «هکاتون رنسانس سولانا» در 6 می، که بر روی یافتن «موج بعدی پروژه‌های پرتأثیر» متمرکز بود، 50,000 دلار به صورت USDC Coin به دست آورد. با این حال، افزایش ناگهانی تراکنش‌های استخراج ارز Ore، همراه با شیدایی اخیر میم کوین‌ها، دو عامل اصلی در شکست تراکنش سولانا در اواسط آوریل بودند، که بیش از 70 درصد از درخواست‌های تراکنش بدون رای در ابتدا لغو شد.

واژه انگلیسی “Hackathon” برگرفته از دو کلمه “Hack” و “Marathon” به معنای «هک» و «ماراتن» است. «هکاتون» یک رویداد کدنویسی اجتماعی است که برنامه‌نویسان برای یافتن راه‌حل‌های جدید و تکمیل پروژه‌های بزرگ مشترک، دور هم جمع می‌شوند. معمولا این گردهمایی برای ساخت یک برنامه نرم‌افزاری جدید در مدت زمان نسبتا کوتاهی، معمولا ۲۴ یا ۴۸ ساعت، برگزار می‌شود.

بنیاد سولانا گفت که مشکلات اخیر ازدحام شبکه به دلیل تقاضای زیاد برای فضای بلوک سولانا و عدم اجرای به موقع وصله‌های مربوط به شبکه آن است. توسعه ‌دهندگان سولانا برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در 15 آوریل راه ‌حلی را برای بهبود مشکل تراکم پیاده‌سازی کنند. با این حال، طبق آمار Dune Analytics توسط scarn_eth، نرخ شکست تراکنش‌های بدون رای همچنان در حدود 62 درصد است.

تیم ارز Ore همچنین به طور موقت عملیات استخراج خود را تنها 13 روز پس از راه اندازی در 16 آوریل متوقف کرد تا بتواند سیستم خود را با نسخه دوم بهینه کند. با توجه به وب سایت ارز Ore، به نظر می‌رسد که استخراج دوباره آغاز شده است.

خالق نام مستعار این پروژه، هاردات چاد، از برنده شدن این جایزه خرسند بود اما اذعان داشت که «هنوز راه درازی در پیش است» تا او و تیم ارز Ore بتوانند به کاربران سولانا «ارز دیجیتال سریع، ارزان، خصوصی و ضد تورم را برای همه ارائه دهند.»

پست خالق اور

به گزارش کوین مارکت کپ، توکن ارز (ORE) از زمان اعلام پیروزی در 12 ساعت پیش، 115 درصد افزایش یافته و به 270.8 دلار رسیده است.

هاردهات در ارائه‌ای توضیح داد که پایگاه کد ارز Ore مبتنی بر بیت کوین است، اما به عنوان یک قرارداد هوشمند سولانا به گونه‌ای نوشته شده است که به چندین ماینر اجازه می‌دهد تا به جای پرداخت به یک ماینر، سهمی از پاداش بلوک شبکه را به دست آورند. هدف Ore این است که با اجازه دادن به مردم برای استخراج با استفاده از لپ‌تاپ‌های معمولی‌شان، دوباره استخراج را لذت‌بخش کند. در این صورت موانع ورود برای شرکت در فعالیت‌های استخراج را کاهش می‌دهد.

منبع خبر: COINTELEGRAPH

لینک مطلب: ارز Ore برنده هکاتون سولانا شد