شرکت مایکرواستراتژی اخیرا خرید بیت کوین‌های خود را افزایش داده است. آنها ۳۰۰۰ بیت کوین به قیمت ۱۵۵ میلیون دلار با میانگین قیمت 51813 دلار بین 15 تا 25 فوریه خریداری کردند و به مجموع دارایی‌های خود اضافه کردند. خرید اخیر، دارایی بیت کوین شرکت را به 193000 بیت کوین رساند که ارزش آن برابر با 6.09 میلیارد دلار است که با قیمت متوسط 31544 دلار خریداری شده است.

این موضوع مایکرواستراتژی را به یکی از بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین در میان شرکت‌های دولتی تبدیل کرد. خبر خرید پس از آن اعلام شد که حساب X این شرکت توسط فردی هک شد که سعی داشت از طریق توکن‌های جعلی از کاربران پول سرقت کند.

دلیل اینکه شرکت MicroStrategy به تازگی بیت کوین بیشتری خریداری کرده، این است که برخی کارشناسان بر این باورند که سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بیت کوین (ETF) می‌تواند در دو سال آینده محبوب‌تر و ارزشمندتر از سرمایه‌گذاری در صندوق‌های طلا شود.

گزارش تحلیلگران بلومبرگ، اریک بالچوناس و آندره یاپ نشان می‌دهد که صندوق‌های بیت کوین در مقایسه با صندوق های طلا عملکرد خوبی دارند.

در ایالات متحده، صندوق‌های بیت کوین  در مدت کوتاهی تعداد زیادی بیت کوین جمع‌آوری کرده‌اند. آن‌ها همچنین پول بیشتری نسبت به صندوق‌های طلا جذب کرده‌اند. ETFهای بیت کوین از زمان راه‌اندازی بیش از 5 میلیارد دلار دارایی خالص جذب کرده‌اند و ETFهای طلا در مدت مشابه 3.6 میلیارد دلار جمع‌آوری کردند. بالچوناس و یاپ در این گزارش خاطرنشان کردند که صندوق‌های ETF طلا به دلیل عملکرد قیمت طلا ممکن است برای حفظ 90 میلیارد دلار دارایی خود با مشکل مواجه شوند. بر اساس داده‌ها، قیمت طلا در 24 ساعت گذشته با 0.01 درصد کاهش به 2033 دلار در هر اونس رسیده است.

مایکل سایلر، مدیرعامل مایکرواستراتژی، به آینده بیت کوین اعتقاد دارد و آن را بر طلا، املاک و سهام ترجیح می‌دهد. قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۵۲،۶۴۲ دلار است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: خرید ۳۰۰۰ بیت کوین توسط شرکت مایکرواستراتژی