Bitstamp یکی از اولین صرافی‌هایی که در نوامبر 2021 استیبل کوین یورو تتر را فهرست کرد، طبق اعلامیه رسمی در 26 ژوئن، EURT را قبل از پایان ژوئن از فهرست خارج خواهد کرد.

این شرکت گفت که حذف از فهرست مطابق با تلاش‌های Bitstamp برای پیروی از MiCA است که در 30 ژوئن اجرایی می‌شود.

یورو تتر که در سال 2021 راه اندازی شد، یک استیبل کوین است که توسط شرکت تتر منتشر شده است، شرکتی که استیبل کوین تتر دلار آمریکا را اداره می‌کند. USDT با قیمت تقریبا ثابت حدود 1.00 دلار، بزرگترین استیبل کوین بازار کریپتو با ارزشی بیش از 110 میلیارد دلار است.

به گفته CoinGecko، ارزش بازار EURT به طور قابل توجهی کوچک‌تر از USDT است که در زمان نگارش این مقاله حدود 33 میلیون دلار ارزش دارد. استیبل کوین یورو تتر پس از رسیدن به حدود 236 میلیون دلار در فوریه 2022، پس از این تاریخ و همچنین سال 2023 کاهش قابل توجهی از نظر ارزش بازار داشته است.

نمودار حجم یوروتتر در صرافی Bitstamp
نمودار ارزش بازار یورو تتر (EURT). منبع: CoinGecko

به گفته جیمز سالیوان، مدیر عامل Bitstamp در بریتانیا، این صرافی از ماموریت MiCA برای یکنواخت کردن مقررات ارزهای دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا پشتیبانی می‌کند.

سالیوان گفت: “ما به طور مداوم از پاسخ متناسب به مقررات که از کاربران محافظت می‌کند، حمایت می‌کنیم و در عین حال این قوانین سبب رشد و توسعه مداوم ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی در بین کاربران محسوب می‌شود.”

“تعهد ما به رعایت و امنیت به این معنی است که ما در موقعیتی قوی هستیم تا با این تغییرات خوشایند سازگار شویم. ما در حال ارتباط مستقیم با بخش کوچکی از مشتریان خود هستیم که ترکیب دارایی آن‌ها تحت تأثیر قرار گرفته است.»

آخرین محدودیت بیت‌جت استیبل ‌کوین‌ها، روی استیبل کوین‌هایی که یورو نیستند تأثیری نخواهد گذاشت.

Bitstamp خاطرنشان کرد: «توکن‌های پول الکترونیکی یا EMT‌هایی که به یورو نیستند و در حال حاضر در بورس موجود هستند اما در مقررات MiCA نیستند، از فهرست حذف نخواهند شد. با این حال، در دسترس بودن این توکن‌ها برای مشتریان اروپایی به «محصولات خاصی» محدود خواهد شد.

صرافی بزرگ Bitstamp

بیت استمپ بیان کرد: «Bitstamp هیچ EMT جدیدی را که الزامات MiCA را برآورده نمی کند، فهرست نکرده و همچنین در بازاریابی آن‌ها شرکت نمی کند. به غیر از یورو تتر، Bitsamp از تجارت USDT و USDC Circle پشتیبانی می‌کند.

برخلاف Bitstamp، برخی از صرافی‌ها مانند Uphold تصمیم گرفتند USDT و شش استیبل کوین دیگر را مطابق با قوانین MiCA که در 18 ژوئن اعلام شد، از فهرست پلتفرم‌های خود حذف کنند.

گزارش شده است که پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، در ماه می 2024 از مقررات اروپایی انتقاد کرد و گفت که این شرکت قصد ندارد تحت MiCA تنظیم شود.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: Bitstamp یورو تتر (EURT) را حذف کرد