کاردانو ماه خوبی را در زمینه قیمت سپری نکرده است. آیا این می‌تواند به لطف حجم‌های NFT آن تغییر کند؟

  • حجم روزانه NFT Cardano با 52.71‌درصد افزایش در 24 ساعت گذشته به بالاترین حد خود رسید.
  • قیمت ADA افزایش یافت، با این حال، سودآوری آدرس‌ها کم است

Cardano [ADA] کاهش شدید قیمت را طی ماه گذشته ثبت کرد. با این حال، علیرغم عملکرد آن در زمینه قیمت، علاقه به اکوسیستم آن مانند همیشه بالاست.

بر اساس داده‌هایی که AMBCrypto به آنها دست پیدا کرد، حجم روزانه NFT Cardano افزایش یافت و به دنبال افزایش چشمگیر 52.71‌درصدی تنها در 24 ساعت گذشته، از 450000 آدا گذشت. علاوه بر این، شبکه شاهد فعالیت قوی بود و با موفقیت 150000 پرداخت را در همان بازه زمانی انجام داد که نشان‌دهنده افزایش قابل توجه 24.52‌درصدی در طول مدت فعالیت بود.

هر دوی این یافته‌ها نشانه‌هایی از یک اکوسیستم پر رونق، استفاده پایدار و پذیرش شبکه کاردانو هستند.

با وجود افزایش فعالیت، کاردانو 35.7‌درصد کاهش تولید کارمزد را در این دوره ثبت کرد. همچنین، نرخ بهره سهام ADA با پاداش 2.98٪ ثابت باقی ماند، .

کارایی

قیمت ADA از 26 مارس سفری پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشت و بر اساس نمودارها 28.9‌درصد کاهش یافت. از آن زمان تاکنون شاهد چندین بار کف و سقف پایین بوده است که نشان‌دهنده یک روند نزولی است. این روند نزولی ممکن است تحت تأثیر احساسات گسترده تر بازار و همچنین قیمت بیت کوین قرار گرفته باشد.

با این حال، پس از تست سطح مقاومت 0.4‌دلاری، قیمت ADA به طور قابل توجهی افزایش یافت و از 0.472‌دلار عبور کرد و سطوح پایین‌تر قبلی را شکست، که نشان‌دهنده بازگشت احتمالی روند نزولی است. ADA می‌تواند با مومنتم مناسب، آستانه 0.600‌دلار را هدف قرار دهد.

در زمان نگارش این مقاله، شاخص قدرت نسبی (RSI) آدا 55.95 بود که نشانه‌ای از احساسات متعادل بازار و همچنین بیانگر این بود که شتاب خرید در اطراف ADA هنوز به طور کامل کاهش نیافته است.

چارت کاردانو

با این حال، علیرغم افزایش قیمت، نسبت MVRV برای Cardano منفی است و نشان می‌دهد که سهامداران در حال حاضر سودی کسب نکرده‌اند. این عدم سودآوری فشار فروش بر ADA را کاهش می‌دهد و به طور بالقوه به ثبات قیمت و انعطاف‌پذیری در برابر رکود بازار کمک می‌کند.

جالب توجه است، در حالی که قیمت ADA افزایش یافته است، سرعت معاملات Cardano کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش فراوانی معاملات ADA است. این روند نشان می‌دهد که سهامداران ADA به دلیل فقدان سودآوری سهام خود را نمی‌فروشند و در کل فعالیت معاملاتی در اکوسیستم کاردانو کاهش یافته است.

این موضوع می‌تواند به عنوان نشانه‌ای از اعتماد سرمایه گذاران بلندمدت به پتانسیل ADA تفسیر شود. به خصوص که سهامداران ترجیح می‌دهند توکن های خود را هلد کنند تا اینکه در فعالیت های معاملاتی کوتاه‌مدت و کسب سود شرکت کنند.

فعالیت کاردانو

منبع : AMBCRYPTO

لینک خبر: بررسی افزایش 52‌درصدی کاردانو