نویسنده مشهور خاطر نشان کرد که استراتژی او شبیه به استراتژی وارن بافت، مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی است، که او می گوید آن را “برای همیشه بخرید و نگه دارید” توصیف کرد.

نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر، رابرت کیوساکی، برنامه‌‌های خود را در واکنش به کاهش اخیر قیمت بیت کوین به اشتراک گذاشته است. پدر پولدار پدر فقیر کتابی است که در سال 1997 توسط کیوساکی و شارون لچتر نوشته شده است. بیش از شش سال است که در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار دارد. بیش از 32 میلیون نسخه از کتاب به بیش از 51 زبان در بیش از 109 کشور فروخته شده است.

کیوساکی روز دوشنبه در شبکه اجتماعی X نوشت: بیت کوین در حال سقوط است. اکثر مردم باید بفروشند. منتظر خرید بیشتر هستم. این نویسنده مشهور تاکید کرد: همه بازارها بالا و پایین می‌روند. بسیاری از مردم از بازارهای «تجارت» پول زیادی به دست می‌آورند. با این حال وی خاطرنشان کرد: مشکل «معامله‌سازی» هر دارایی، مالیات است، به‌ویژه مالیات بر عایدی سرمایه «کوتاه‌مدت».

صبح روز دوشنبه، پس از انتشار اخباری مبنی براینکه Mt.Gox قرار است پس از یک دهه انتظار، توزیع 9 میلیارد دلار بیت کوین بین طلبکاران را در ماه ژوئیه آغاز کند، قیمت بیت کوین کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. این تحول همچنین پس از انتشار اخباری مبنی بر آغاز فروش مقدار قابل توجهی بیت کوین توقیف شده توسط دولت آلمان صورت گرفت.

کیوساکی مدت‌هاست که بیت کوین را در کنار طلا و نقره توصیه می‌کند. او اخیرا اعلام کرد که ارز دیجیتال ساده‌ترین راه برای میلیونر شدن است و پیش‌بینی کرد که بیت کوین در ماه آگوست به 350 هزار دلار خواهد رسید. او بارها از سرمایه‌گذاران خواسته است که دلار آمریکا را برای بیت کوین کنار بگذارند.

این نویسنده مشهور روز دوشنبه تاکید کرد: استراتژی من شبیه به “برای همیشه بخرید و نگه دارید” وارن بافت است. اگر دارایی‌هایم را معامله نکنم، چه کار می‌کنم؟ من وقتم را صرف ساخت دارایی‌های جدید می‌کنم. به همین دلیل است که من یک “کارآفرین پیوسته” هستم.

کیوساکی گفت: در حال حاضر روی دو استارت آپ جدید کار می کنم. او سپس توصیه کرد: «اگر اینگونه اتفاقات شما را به وحشت می‌اندازد. بفروشید و به کار خود بچسبید. کاری که اکثر «کارمندان» باید انجام دهند. به زبان ساده، کارآفرینان و کارمندان دو روی یک سکه هستند.» “روزهای سختی در پیش است مراقب باشید و بهترین کار را انجام دهید.”

منبع خبر: News.bitcoin..com

لینک منبع: دیدگاه “رابرت کیوساکی” در مورد سقوط بیت کوین