راج گوکال، یکی از بنیان‌گذاران سولانا، ادعای افرادی که معتقد میم‌ کوین‌های سولانا سازندگان ارزهای معتبر را به چالش می‌کشند، سرزنش می‌کند. اخیرا نگرانی‌ها در مورد آسیب رساندن میم کوین به حوزه کریپتو افزایش یافته است. راج گوکال بنیان‌گذار سولانا، به این اتفاق‌ها پاسخ می‌دهد.

میم کوین‌ها اخیراً به عنوان یکی از زیربخش‌های ارزهای دیجیتال با بهترین عملکرد در صنعت کریپتو ظاهر شده است، علیرغم این‌که اعتراف شده است که آن‌ها از ابزاری فراتر از «میم» بودن استفاده نمی‌کنند. میم کوین‌های سولانا با ثبت سود بیش از 10 برابر و وسوسه انگیز کردن سرمایه‌گذاران برای مشارکت به امید سودهای سریع با اطمینانی که به عملکرد خود داشتند، از توکن‌های پیشرو پیشی گرفته‌اند.

با در نظر گرفتن میم کوین‌ها، بسیاری از رهبران این صنعت در مورد تأثیر این نوع از دارایی بر چشم انداز بلندمدت کریپتو ابراز نگرانی کردند و به اشتراک گذاشتن آن باعث کاهش میل توسعه دهندگان شده است. از سوی دیگر راج گوکال بنیان‌گذار سولانا، خلاف این را استدلال می‌کند.

در حالی که رهبران صنعت ارزهای دیجیتال به دنبال کاهش میم کوین‌ها بودند، راج گوکال با ارز سولانا وارد میم کوین‌ها شد تا نگرانی‌های اخیر در مورد این بخش را که توسعه دهندگان ارزهای پیشرو را فراری می‌دهد به چالش بکشد.

راج گوکال از سولانا با تمسخر از پست قبلی که توسط ادی لازارین مدیر ارشد فناوری A16z منتشر شده بود، خودداری نکرد. گوکال با به اشتراک گذاشتن تصویری که ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم را در لباسی خزدار نشان می‌دهد، پاسخ داد: «می‌توانم «سازنده جدی» را به شما یادآوری کنم که همه این کارها را به راه انداخت؟»

“سکه‌های میم سازندگان جدی را می‌ترسانند”

آیا می‌توانم در مورد “سازنده جدی” که همه این کارها را به حرکت درآورد، یادآوری کنم؟

اگر به اندازه کافی شکننده هستید که از نحوه استفاده جوانان از سیستم‌های بدون مجوز برای سرگرمی ترسیده باشید، به سادگی به این‌جا نخواهید رسید. pic.twitter.com/Pf8UyZDpi2

— راج 🖤 (@rajgokal) 27 آوریل 2024

یکی از بنیان‌گذاران سولانا این ایده را که میم کوین‌ها سازندگان جدی را از خود دور می کنند، کنار گذاشت. به گفته او، هرکسی که از نحوه انتخاب نسل جوان برای استفاده از سیستم‌های بدون مجوز برای سرگرمی متعجب باشد، برای صنعت کریپتو کوتاهی نکرده است.

با این حال، دفاع گوکال با پیچیدگی همراه است، به خصوص با توجه به هجوم اخیر سولانا به میم کوین‌های نژادپرستانه.

سولانا اخیراً به‌عنوان یک مرکز شلوغ برای میم کوین‌ها ظاهر شده است و بسیاری از توکن‌های پیشرو مانند Dogwifhat و BOME در این شبکه میزبانی می‌شوند. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که بیش‌تر موفقیت سولانا را می‌توان به افزایش تعداد معامله گران میم کوین‌ها نسبت داد که به این پروتکل هجوم می‌آورند، به ویژه با توجه به این‌که روزانه بیش از 20000 سکه جدید ضرب می‌شود.

با این حال، در حالی که رشد شبکه سولانا در سال جاری به لطف میم کوین‌های سولانا منفجر شده است، با گسترش میم کوین‌های متعصب نیز پیچش تیره تری به خود گرفته است. علامت‌گذاری سکه‌های مملو از لجن و تصاویر کلیشه‌ای در Solana DEX‌ها به طرز نگران‌کننده‌ای رایج شده‌اند و شمشیر دولبه اصول تمرکززدایی مانند مقاومت در برابر سانسور و عدم مجوز را برجسته می‌کنند.

در حالی که گوکال درباره اجازه دادن به جوانان برای «سرگرم شدن» بحث می‌کند، آستین فدرا، رئیس استراتژی بنیاد سولانا، در کنفرانس اخیر دیدگاه جالبی در مورد مشکل میم کوین‌های نژادپرستانه ارائه کرد. او پیشنهاد کرد که به توسعه دهندگان کیف پول اجازه داده شود ویژگی «فهرست مسدود» را پیاده سازی کنند، که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های حاوی زبان توهین آمیز را فیلتر کنند.

آستین فدرا توضیح داد، او گفت: «این غیرمنطقی است که انتظار داشته باشیم یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) محتوایی را که ممکن است برخی توهین آمیز بدانند فیلتر کند. به هر حال اینترنت، مانند رمزارز، عمدتاً بدون مجوز کار می‌کند.»

او گفت: “هیچکس انتظار ندارد تعهدی قانونی برای جلوگیری از ورود ایمیل فیشینگ به صندوق ورودی شما یا جلوگیری از دسترسی شما به چیزی که بالقوه مطالب نژاد پرستانه است، وجود داشته باشد.” فدرا تاکید کرد در مورد این کیف پول‌ها و محتوایی که می‌خواهند نشان دهند و نمایش دهند تصمیم می گیرند.

محبوبیت زیاد میم کوین‌های سولانا فشارهای فنی را به بلاک چین سولانا وارد کرده است. هجوم تراکنش‌های با حجم بالا مرتبط با میم کوین‌ها منجر به تراکم شبکه شد و به نرخ بالای شکست تراکنش‌ها کمک کرد.

ZachXBT، محقق معروف بلاک چین، کشف کرد که حداقل 12 میم کوین مبتنی بر سولانا در ماه گذشته رها شده است.

در حالی که درست است که میم کوین‌ها می‌توانند نحوه درک عموم از صنعت کریپتو را شکل دهند، راج گوکال دیدگاه جالبی را در مورد اصول غیرمتمرکز فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.

منبع خبر: DAILY COIN

لینک مطلب: هشدار بنیان‌گذار سولانا به مخالفان میم کوین