دوج‌کوینی‌ها با عرضه ایردراپ «Runestone»، اوردینال‌های بیت کوین را شبیه سازی کردند.

Runestones مبتنی بر Doginal، درست مانند اوردینال‌های اصلی بیت کوین است که به صورت رایگان اهدا شده بود.

متخصصان بلاک‌چین دوج‌کوین به تازگی ارائه ایردراپ «Runestone» خود را با الهام از هدایایی مشابه توکن غیرقابل تعویض (NFT) که ماه گذشته از طریق اوردینال بیت‌کوین انجام شد، به پایان رسانده‌اند.

پس از پایان کار در 2 آوریل، در مجموع 30272 مورد اختراعی با عنوان Doge Runestone Doginals (نامگذاری دوج‌کوین برای اوردینال‌های خود) به کیف پول هایی که حداقل یک Doginal از لیست مجموعه‌های مشخص‌شده توسط Robo AI، سازمان عرضه‌ی ایردراپ در خود داشتند، تحویل داده شد.

طبق داده‌های بازار کیف پول اوردینال‌ها، Runestones متعلق به دوج اکنون با قیمت پایه 185 دوج‌کوین، به ارزش حدود 32 دلار معامله می‌شود و حجم 24 ساعته آن چیزی بیش از 2000 دلار است.

Runeston‌های دوج که همه یکسان هستند، شبیه یک سنگ طلایی هستند که با آرم DOGE حک شده است.

دوج استون

این ایردراپ، از ایردراپ پر سر و صدای Runestone مبتنی بر اوردینال بیت کوین در ماه مارس الگو برداشت، در موقعیتی که یک حرکت جمعی بیش از 112000، Runestone را در اختیار پذیرندگان اولیه پروتکل قرار داد.

اوردینال‌های بیت کوین دارایی‌های NFT مانند تصاویر یا اسنادی هستند که در sats (کوچکترین واحد بیت کوین) جاسازی شده‌اند.

دوج‌کوین فورکی از یک فورک بیت کوین است. به همین دلیل است که می‌تواند Ordinals داشته باشد و پروتکل Doginals آن توسط یک توسعه‌دهنده ناشناس در فوریه سال گذشته، یک ماه پس از اوردینال‌های بیت کوین راه‌اندازی شد.

این پروتکل همچنین امکان راه‌اندازی استاندارد توکن DRC-20 را در اوایل ماه می 2023 فراهم کرد که بطور مشابه نام آن را از استاندارد ERC-20 اتریوم و استاندارد مشابه BRC-20 بیت‌ کوین گرفته بود.

طبق داده‌های Doginal Explorer، در حال حاضر 149مجموعه Doginal و نزدیک به 68000 توکن DRC-20 جمعا به ارزش 120‌میلیون دلار وجود دارد.

بازی تیراندازی کلاسیک Doom در سال 1993 نیز بر روی بلاک‌چین دوج‌کوین به عنوان Doginal ثبت شده است که از یک الگوی بکارگیری بازی‌ ویدیویی بر روی ماشین‌آلات پیروی کرده و Doom را در تجهیزاتی مانند ماشین لباسشویی و مسواک اجرا می‌کنند.

بازی DOOM

به نظر نمی‌رسد که ایردراپ Runestone دوج‌ تأثیر مثبتی بر دوج‌ کوین داشته باشد که هم اکنون با قیمت 0.1718 دلار معامله می‌شود و طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro در روز گذشته 2% و در هفته اخیر 20٪ کاهش داشته است.

منبع : COINTELEGRAPH

لینک خبر: عرضه ایردراپ Runestone دوج‌کوین