قیمت بیت کوین اخیراً افزایش قابل توجهی داشته است و از 62000 دلار فراتر رفته و گمانه‌زنی‌ها را در مورد شروع یک روند صعودی بزرگ ایجاد کرده است.

 برخی از عوامل مهم نشان می‌دهند که رسیدن به بالاترین رکورد جدید ممکن است نزدیک باشد.

هاوینگ بیت کوین

 قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته سهامداران ارزهای دیجیتال را هیجان‌زده کرده و مخالفان را شوکه کرده است و شاهد افزایش تصاعدی بوده است. بیت کوین در حال حاضر بیش از 62000 دلار معامله می‌شود و این در حالی است که رالی در ماه فوریه نشان دهنده طولانی‌ترین کندل سبز ماهانه در تاریخ دارایی است. علیرغم صعود تماشایی، برخی عناصر حیاتی و رویدادهای نزدیک نشان می‌دهند که این می‌تواند آغازی برای یک حرکت گاوی عظیم و دستاوردهای بیشتر باشد. یکی از این عوامل مهم، هاوینگ بیت کوین است که قرار است در آوریل امسال انجام شود. این امر نرخ استخراج بیت کوین جدید را کاهش می‌دهد و در صورت پیروی از اصول اقتصادی عرضه و تقاضا (در تئوری) به طور بالقوه آنها را ارزشمندتر می‌کند.

رها کردن صرافی‌ها

نشانه دیگری که نشان می‌دهد قیمت بیت کوین ممکن است در آینده نزدیک بیشتر شود، تغییر سرمایه‌گذاران از پلتفرم‌های متمرکز به روش های خود نگهداری است. بنا بر گزارش CryptoQuant، جریان‌های خالص مبادلات بیت کوین در چند هفته گذشته عمدتاً منفی بوده است و یک کندل قرمز بزرگ در اول مارس نمایان شده است.

نمودار معاملات بیت کوین

ذخیره سازی دارایی‌ها در کیف پول شخصی نشان دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران و تمایل آنها برای ماندن در بازار برای طولانی مدت است. همچنین فشار فروش فوری را کاهش می‌دهد.

افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال

اخیرا اوج چرخه‌های صعودی بیت‌کوین با یک رکورد از نظر جستجوهای گوگل همزمان شده است. محبوبیت این دارایی در بزرگترین موتور جستجوی جهان در چند ماه گذشته افزایش یافته است، اما هنوز بسیار پایین تر از سطوح مشاهده شده در پایان سال 2021 است. (زمانی که به بالاترین سطح تاریخ یعنی تقریبا 70000 دلار رسید)

آلت‌کوین‌های پیشرو، مانند اتریوم (ETH)، ریپل (XRP)، کاردانو (ADA) و بسیاری دیگر نیز باید به رکوردی که سه سال پیش مشاهده شد، برسند. به این معنی که ممکن است آنها نیز در آستانه یک روند صعودی دیگر باشند.

منبع خبر : cryptopotato

لینک منبع : 3 نشانه کلیدی شروع بازار گاوی بیت کوین (BTC)