با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۶۰ هزار دلار، ETFهای بیت کوین به سمت شکستن رکوردهای‌ بیشتر‌ حرکت‌ می‌کنند.

ETFهای بیت کوین همچنان حرکت مثبت خود را در ماه فوریه حفظ می‌کنند. پس از اینکه بیت کوین به ۶۴ هزار دلار رسید، ETFها نیز از آن پیروی کردند‌ و رکوردهای متعددی را شکستند.

ماه فوریه برای بیت کوین ماه بسیار پرحادثه‌ای بوده است، چرا که پادشاه رمزارزها با قدرت تمام به سمت قله قبلی خود حرکت می‌کند. باتوجه به این اشتیاق بالای بازار، صنعت ETF نیز همین رویه را دنبال کرده و درست زمانی که بیت کوین به راحتی از مرز ۶۰ هزار دلار در ماه جدید عبور می‌کند، شاهد رکوردشکنی‌های جدیدی است.

ETFهای بیت کوین رکوردهای بیشتری را شکستند

از زمان کسب تاییدیه، ETFهای بیت کوین عملکرد قابل توجهی داشته‌اند و میلیاردها دلار حجم و گردش مالی را جذب خود کرده‌اند و به عنوان گواهی بر افزایش تقاضا و محبوبیت این رمزارز به عنوان یک سرمایه‌گذاری عمل می‌کنند.

پس از اتمام اولین ماه معاملات با بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت صندوق‌های ETF بیت کوین حرکت مثبت خود را حفظ نموده و تا پایان ماه فوریه آن را به ۲۰ میلیارد دلار رسانده‌ است. در آخرین روز ماه نیز رکوردهای بی‌شماری را شکسته و رکورد جدیدی را در جریان ورودی و حجم خالص ثبت کردند.

در 28 فوریه، ETFهای بیت کوین با حجم خالص 673 میلیون دلار به رکورد بالای 7.4 میلیارد دلار رسید. در حالی که Grayscale به جریان‌های خروجی خود ادامه داده است، ETFها شاهد ورود خالص بیش از 890 میلیون دلار بودند.

ETF های بیت کوین

بلک راک با ثبت رکورد جدید، با جذب بیش از 612 میلیون دلار پیشتاز این رکورد شد. Fidelity و Ark 21Shares نیز همین روند را دنبال کردند و مجموعا بیش از 260 میلیون دلار فروختند.

این نقاط عطف به دنبال صعود مداوم بیت کوین با عبور از ۶۰ هزار دلار به وجود آمده‌اند. اخیرا نگرانی‌هایی در مورد کاهش احتمالی عرضه بیت کوین ایجاد شده است؛ زیرا که شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین بسیار نزدیک است.

کاهش عرضه بیت کوین

از زمان کسب تاییدیه در ماه ژانویه، مدیران ETF بیت کوین به آرامی صدها هزار بیت کوین را جمع آوری نمودند. بلک راک به تنهایی بیش از ۱۵۰ هزار بیت کوین در اختیار دارد. بیت کوین در حال حاضر روزانه ۹۰۰ عدد تولید و این عدد پس از ماه آوریل نصف می‌شود با افزایش تجمع ماینرها، بحران عرضه در پیش خواهد بود.

تحلیلگران ابراز نگرانی می‌کنند که اگر ETFهای بیت کوین روند خرید خود را حفظ کنند، درآمد سالانه آن‌ها می‌تواند از تولید بیت کوین پیشی بگیرد. افت عرضه قریب الوقوع می‌تواند بعدا باعث انفجار قیمت بیت کوین شود و آن را به بالاترین حد بی‌سابقه‌ای نسبت به گذشته برساند.

منبع خبر: DAILYCOIN

لینک مطلب: حجم ETF بیت کوین رکورد 8میلیارد دلاری را شکست