آیا بیت کوین با نزدیک شدن به تصمیم فدرال رزرو وارد منطقه خطر می‌شود؟

این هفته یک هفته بزرگ در تقویم اقتصادی ایالات متحده است زیرا فدرال رزرو آماده است تا تصمیم خود را درباره نرخ بهره اعلام کند، بنابراین بیت کوین چگونه واکنش نشان خواهد داد؟

نشریه اقتصاد کلان The Kobeissi Letter در 17 مارس اعلان کرد: این هفته رسماً هفته فدرال رزرو است، هفته‌ای که همه منتظرش بودیم.

بانک مرکزی ایالات متحده اعلامیه مورد انتظار خود را در 20 مارس اعلام خواهد کرد که چشم‌انداز اقتصادی ایالات متحده را در آینده مشخص خواهد کرد.

رویدادهای کلیدی این هفته:

  1. داده‌های شروع ساخت وساز مسکن – سه شنبه
  2. تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره – چهارشنبه
  3. کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو – چهارشنبه
  4. شاخص تولید فیلی فدرال رزرو – پنجشنبه
  5. داده‌های فروش خانه موجود – پنجشنبه
  6. سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو – جمعه

بر اساس داده‌های بورس کالای شیکاگو، احتمال اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد تا 99 درصد است.

کوبیسی گزارش داد که برای اولین بار در سال جاری، بازارها اکنون تنها شاهد سه کاهش نرخ بهره در سال 2024 هستند و افزود که احتمال کاهش نرخ در این هفته کمتر از 2 درصد است و احتمال کاهش نرخ بهره در ماه می به حدود 7 کاهش یافته است.

بازارها سه ماه پیش پیش‌بینی کرده بودند که در سال 2024 هفت کاهش نرخ بهره را داشته باشند. کوبیسی قبل از بیان این مطلب افزود: از آنجایی که داده‌های تورمی دوباره شروع به افزایش می‌کند، کاهش سه نرخی، خوش‌بینانه است.

نرخ بهره در ایالات متحده در حال حاضر 5.5 درصد است که از جولای 2023 و زمانی که بانک مرکزی با تورم دست و پنجه نرم می‌کند، وجود داشته است.

علاوه بر ایالات متحده، استرالیا، بریتانیا، ژاپن و سایر کشورها نیز تصمیمات مربوط به نرخ بهره را در این هفته اعلام خواهند کرد، بنابراین انتظار می‌رود بازار پر‌نوسان باشد.

بازارهای بیت‌کوین و کریپتو به دنبال راه‌اندازی ETF نقدی در ایالات متحده، به دلیل علاقمندی سازمانی تقویت شده‌اند. با این حال، با شروع کاهش ورودی روزانه ETF، این شور و شوق ممکن است با نزدیک شدن به هاوینگ کاهش یابد.

در 17 مارس، معامله‌گر و تحلیلگر کریپتو «رکت کپیتال» نوشت که بیت کوین رسماً در این هفته وارد «منطقه خطر» می‌شود، جاییکه اصلاح قیمت تاریخی قبل از هاوینگ آغاز شده است.

از نظر تاریخی، BTC این اصلاح‌ها را بین دو تا چهار هفته قبل از هاوینگ انجام داده است. وی خاطرنشان کرد: در سال 2020، مقدار این اصلاح 20‌درصد و در سال 2016، 40‌درصد بوده است.

تا 3 روز دیگر، بیت کوین رسما وارد “منطقه‌ی خطر” (نارنجی) می‌شود، جایی که اصلاح‌های تاریخی قبل از هاوینگ آغاز شده است.

از نظر تاریخی، بیت کوین 14 تا 28 روز قبل از هاوینگ، اصلاح قبل از هاوینگ را انجام داده است:

  • در سال 2020، اصلاح 20٪ بود
  • در سال 2016، اصلاح 40٪ بود

بیت کوین در حال حاضر 7.7 درصد از بالاترین قیمت تاریخ 14 مارس خود یعنی 73738 دلار کاهش یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 68600 دلار معامله می‌شود.

منبع: CRYPTOPOTATO

لینک خبر: تهدید بیت کوین با تصمیم فدرال رزرو