معاملات یونی‌ سواپ پس از اخطار SEC تقریبا 10 درصد کاهش یافت و توکن UNI به پایین‌ترین سطح چند هفته اخیر رسید.

فعالیت معاملاتی در صرافی غیرمتمرکز یونی‌ سواپ پس از دریافت اخطار «ولز» از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) توسط آزمایشگاه‌های یونی‌سواپ، تقریباً 10 درصد در روز گذشته کاهش یافت.

داده‌های DefiLlama نشان می‌دهد که یونی‌سواپ طی معاملات انجام‌شده روی شبکه‌های بلاک چینی مختلف، از جمله اتریوم، آربیتروم، کوین‌ بیس و سایر شبکه‌ها، ۲.۷ میلیارد دلار تراکنش تسهیل کرده است.

قابل ذکر است که اکثر این کاهش در یونی‌سواپ نسخه ۳ رخ داده است، که پرکاربردترین نسخه از این پلتفرم معاملات غیرمتمرکز به شمار می‌رود.

جالب اینجاست که این پلتفرم اخیراً از حجم معاملات کل 2 تریلیون دلاری عبور کرده است.

اخبار مربوط به اقدام SEC همچنین تأثیر قابل توجهی بر توکن بومی صرافی یعنی UNI گذاشت، که طبق داده‌های CryptoSlate به پایین‌ترین سطح چند هفته اخیر یعنی ۹.۰۹ دلار سقوط کرد.

تحقيقات زنجيره‌اي Lookonchain گزارش داد که پس از انتشار این خبر، سه وال با فروش ۲.۰۳ میلیون توکن UNI به ارزش ۲۰ میلیون دلار، باعث خروج این توکن‌ها از بازارهای غیرمتمرکز به صرافی‌های متمرکز شدند.

بر اساس گزارش یک تحلیلگر زنجیره‌ای، دو کیف پول با شناسه‌های 0x2F8b و 0x3555 هرکدام ۱.۲۵ میلیون توکن UNI به صرافی بایننس منتقل کرده‌اند، اما هنوز اقدام به فروش آن‌ها نکرده‌اند. اگر این کار را انجام دهند، این آدرس‌ها می‌توانند حدود ۳.۵ میلیون دلار سود کسب کنند.

یک نهنگ دیگر 472,691 توکن UNI را به قیمت 4.59 میلیون دلار فروخت و 1.67 میلیون دلار سود کسب کرد.

ماوین آموری، مدیر ارشد حقوقی در آزمایشگاه‌های یونی‌ سواپ، آمادگی این شرکت برای مقابله با هرگونه شکایت احتمالی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آغاز شود، اعلام کرد.

آموری بر ضعیف بودن ادعاهای تنظیم‌کننده مالی تأکید کرد و خاطرنشان کرد که حوزه اختیارات SEC تنها به اوراق بهادار مربوط می‌شود، نه دارایی‌هایی که با فرمت‌های فایل خاص یا استانداردهای فنی مشخص می‌شوند. او خاطرنشان کرد که اکثر توکن‌ها، از جمله بیت‌ کوین، اتریوم، استیبل‌ کوین‌ها و میم‌ کوین‌ها، تحت دسته‌ی اوراق بهادار قرار نمی‌گیرند.

آموری بر حمایت آزمایشگاه‌های یونی‌ سواپ از مقررات معقول در حوزه ارزهای دیجیتال تأکید کرد و خواستار حاکمیت قانون شفاف به جای اجرای خودسرانه و سوءاستفاده از قدرت توسط مقامات نظارتی شد.

منبع: cryptoslate

لینک خبر: توکن UNI به پایین‌ترین سطح چند هفته اخیر رسید