بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) آغاز مرحله اولیه استراتژی ارز دیجیتال (CBDC) خود را اعلام کرد که گامی مهم در جهت پذیرش ارز دیجیتال در منطقه است.

با همکاری R3 و G42 Cloud، هدف این استراتژی بررسی کاربرد CBDC برای کاربردهای خرده‌ فروشی و عمده‌ فروشی است و از زیرساخت و پایه فناوری قوی برای درهم دیجیتال اطمینان حاصل می‌کند.


راه‌اندازی این استراتژی با یک رویداد امضا در 23 مارس آغاز شد که مشارکت با R3، یک بازیگر کلیدی در فناوری CBDC، و G42 Cloud، موجودی در مجموعه هوش مصنوعی G42 را برجسته کرد. این مرحله اول شامل سه جزء حیاتی است: راه‌اندازی پروژه mBridge، یک اثبات مفهومی برای یک پل دوجانبه CBDC با هند و یک اثبات مفهوم برای استفاده داخلی. این ابتکارات به تعهد CBUAE به پرداختن به چالش‌های پرداخت فرامرزی، پیشبرد شمول مالی و انتقال به سمت جامعه‌ای بدون پول نقد اشاره دارد.

به سوی اقتصاد دیجیتال

CBUAE (بانک مرکزی امارات متحده عربی) در حال ایجاد تغییراتی در نحوه استفاده و مبادله پول است. آنها برنامه‌ای برای ایجاد درهم دیجیتال، شکل دیجیتالی ارز امارات متحده عربی دارند. این سیستم جدید پرداخت را برای مردم، هم در امارات و هم در سطح بین‌المللی آسان‌تر می‌کند.

هدف این است که همه موسسات مالی دارای مجوز در امارات تا سال 2026 استفاده از درهم دیجیتال را آغاز کنند. CBUAE در حال همکاری با بانک مرکزی عربستان بر روی پروژه‌هایی به نام mBridge و Aber است که گام‌های مهمی در استفاده از ارز دیجیتال هستند.

با مشارکت با شرکت‌هایی مانند R3 و G42، آنها امیدوارند طی 12 تا 15 ماه آینده درهم دیجیتال را به طور کامل در سیستم مالی ادغام کنند. این حرکت نشان می‌دهد که امارات متحده عربی در انطباق با اقتصاد دیجیتال پیشرو است.

منبع خبر: cryptopolitan

لینک مطلب: استراتژی بانک مرکزی امارات متحده برای بازار درهم دیجیتال