دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده که در نظر دارد دوباره برای ریاست جمهوری نامزد شود، به ارزهای رمزنگاری شده ابراز علاقه کرده و خود را “رئیس جمهور رمزنگاری” نامیده است.

  پس از تایید ETF اتریوم، انتظارات زیادی برای تایید سایر ETFهای آلت کوین مانند ETF سولانا وجود دارد. با این حال، تأیید ETF سولانا به نحوی به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2024 بستگی دارد.

  اخیرا، (SEC) کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ETFهای نقطه‌ای اتریوم را تایید کرده است و احتمال تایید سایر ETFهای آلت کوین وجود دارد. سایر ETFهای آلت کوین عبارتند از Solana (SOL)، XRP، Chainlink و Dogecoin. با این حال، مراحل دریافت تاییدیه برای این ETFهای جدید نامشخص است و ممکن است تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2024 قرار گیرد.

  کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ETFهای اتریوم را در 23 می، تایید کرد و گری گنسلر، رئیس SEC، اشاره کرد که مدتی طول می‌کشد تا در دسترس قرار گیرد. این تایید بحث‌هایی را در مورد اینکه کدام ارزهای دیجیتال دیگری ممکن است مورد تایید قرار گیرند، آغاز کرده است. سولانا یک کاندیدای قوی است، زیرا افراد زیادی به آن علاقه‌مند هستند و سرمایه‌گذاری‌های زیادی دارد.

  بنیان‌گذار و رئیس 21.co، اوفلیا اسنایدر، با ETF نقطه‌ای ARK Invest در ارتباط است و بیان می‌کند که مردم نباید در مورد ETFهای آلت کوین جدید بیش از حد خوش‌بین باشند. او معتقد است تایید ETFهای اتریوم، به این معنی نیست که سایر ETFها به زودی تایید خواهند شد. با این حال، به دلیل تقاضای زیاد سرمایه‌گذاران بزرگ، ممکن است درخواست‌های بیشتری برای فهرست کردن ETFهای آلت کوین توسط شرکت‌ها وجود داشته باشد.

  مقررات در ایالات متحده سختگیرانه است. SEC در تایید سایر ارزهای دیجیتال برای ETFها کند بوده است و این مورد نیز بوده است. به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا یک ETF آلتکوین دیگر تایید شود.

  یک عامل کلیدی که می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد، انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در سال 2024 است. اگر نامزد طرفدار رمز ارز مانند دونالد ترامپ برنده شود، او یک کمیسر جدید SEC را معرفی خواهد کرد که می‌تواند قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را تسهیل کند. این می‌تواند راه را برای تایید ETF آلت کوین‌های دیگر که در دولت فعلی مدت طولانی بی‌تکلیف بوده است، باز کند.

  با این حال، اگر بایدن در قدرت بماند، تاییدیه‌های جدید ETF آلت کوین ممکن است با چالش‌های بیش‌تری مواجه شود. دولت بایدن در رابطه با ارزهای دیجیتال محتاطانه عمل کرده است و گری جنسلر، رئیس SEC، موضعی سخت در قبال شرکت‌های رمزنگاری اتخاذ کرده است. این ممکن است به تأخیر بیش‌تر در تأیید ETFهای آلت کوین مانند Solana به دلیل برخی از عواملی که با دستکاری بازار، نقدینگی و تمرکز مرتبط است، منجر شود.

  طبق گفته CoinGabbar، تایید ETF سولانا در آینده تا حد زیادی به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2024 و وضعیت بازار آینده بستگی دارد. در صورتی که دولت جدید نسبت به ارزهای رمزپایه رفتار دوستانه‌تری داشته باشد، نتیجه انتخابات می‌تواند روند تأیید را تسریع کند. بنابراین، تایید ETFهای آلت کوین مانند سولانا، هنوز نامشخص است زیرا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2024 ایالات متحده و توانایی بازار آلت کوین برای ارائه استانداردهای مورد نیاز SEC برای کارایی و ثبات بازار متکی است.

  منبع خبر: CoinGabbar

  لینک مطلب: انتخابات 2024 ایالات متحده عاملی مهم جهت تأیید ETF سولانا