هولدرهای ریپل، در هفته آینده منتظر باشید. بر اساس تحلیل تیم AMBCrypto از روند قیمتی ریپل، احتمال کاهش بیشتر ارزش این آلت کوین در آینده وجود دارد.

علی‌رغم رشد کلی بازار در هفته گذشته، توکن بومی ریپل، نتوانسته افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کند.

در این مدت، افزایش قیمت بیت‌ کوین به بالای سطح ۷۰,۰۰۰ دلار، منجر به جهش کلی در بازار ارزهای دیجیتال شد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در هفت روز گذشته 8 درصد افزایش یافته است. در زمان نگارش این خبر، این رقم به ۲.۸ تریلیون دلار رسیده است.

در زمان نگارش این متن، قیمت هر واحد ریپل برابر با ۰.۶۲ دلار است. طبق وبسایت CoinMarketCap، ارزش آن در هفت روز گذشته تنها ۱ درصد افزایش یافته است.

بر اساس بررسی یک نمودار یک روزه توسط AMBCrypto، الگوهای حرکتی ریپل حاکی از احتمال کاهش بیشتر ارزش این آلت کوین است.

در حال حاضر، قیمت ریپل پایین‌تر از اندیکاتور Parabolic SAR آن قرار گرفته است. معامله‌گران از این اندیکاتور برای تشخیص نقاط احتمالی تغییر جهت در قیمت یک دارایی استفاده می‌کنند. این اندیکاتور از نقاطی تشکیل شده که بالای یا پایین قیمت یک دارایی روی نمودار قرار می‌گیرند.

زمانی که این نقاط زیر قیمت قرار بگیرند، نشان‌دهنده‌ی یک روند صعودی است. برعکس، زمانی که این نقاط مانند وضعیت فعلی ریپل، بالای قیمت قرار بگیرند، نشان‌دهنده‌ی یک روند نزولی در بازار است. این وضعیت همچنین احتمال ادامه‌ی کاهش قیمت را تقویت می‌کند.

تایید دیگری بر روند نزولی فعلی ریپل، قرار گرفتن خط مکدی (MACD) زیر خط سیگنال است. خط مکدی در ۱۶ مارس با خط سیگنال برخورد کرد که نشان‌دهنده‌ی شروع روند نزولی بود. از آن زمان، ارزش ریپل تقریباً ۱۰ درصد کاهش یافته است.

این تقاطع به عنوان یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می‌شود، زیرا نشان می‌دهد که حرکت کوتاه‌مدت قیمت دارایی نسبت به حرکت بلندمدت آن در حال ضعیف شدن است. معامله‌گران اغلب این وضعیت را به عنوان نشانه‌ای برای خروج از موقعیت‌های خرید بلندمدت (long positions) و ورود به موقعیت‌های فروش کوتاه‌مدت (short positions) تلقی می‌کنند.

علاوه بر این، شاخص Elder-Ray برای ریپل، که به تخمین رابطه بین قدرت خریداران و فروشندگان در بازار می‌پردازد، طی دو هفته گذشته به طور قابل توجهی منفی بوده است.

این موضوع نشان‌دهنده‌ی آن است که فعالیت فروشندگان از روند انباشت سرمایه در بین فعالان بازار پیشی گرفته است.

در بخش بازار مشتقات، حجم قراردادهای باز آتی (Futures Open Interest) برای ریپل از ۱۳ مارس با کاهش ۰.۳ درصدی روبرو بوده است. این کاهش نشان می‌دهد که تعداد قابل توجهی از قراردادها بسته شده‌اند. احتمالا معامله‌گران برای جلوگیری از ضرر، از بازار خارج شده‌اند.

منبع: ambcrypto

لینک خبر : هولدرهای ریپل منتظر چه هستند