بیت کوین و اتریوم در حال نزدیک شدن به قیمت‌های جدیدی هستند که روند صعودی فعلی بازار را آغاز کرده است.

  • ارزش بیت کوین در هفته گذشته ۱۰ درصد و ارزش اتریوم ۱۴.۷ درصد افزایش یافت.
  • BTC و ETH در نوسانات بازار بر S&P 500 برتری داشتند.

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در هفته‌های اخیر عملکرد قیمت قدرتمندی از خود نشان داده‌اند و از برخی از سقف‌های قیمتی قبلی پیشی گرفته‌اند.

این روند صعودی در قیمت این دارایی‌های کریپتویی باعث شده است که آنها از S&P 500 فاصله بگیرند. این موضوع چه پیامدهایی می‌تواند برای دارایی‌های کریپتویی داشته باشد؟

روند بیت کوین و اتریوم بالاتر از دارایی‌های سنتی

تجزیه و تحلیل AMBCrypto از بعد احساسی بازار نشان داد که کلاس دارایی‌های کریپتویی، شامل بیت کوین و اتریوم، رشد قویتری نسبت به S&P 500 در هفته گذشته داشته است.

افزایش 10 درصدی برای BTC، افزایش 14.7 درصدی برای ETH و یک افزایش متوسط 0.5 درصدی برای S&P 500 وجود داشت. بنابراین کلاس‌های دارایی کریپتو بازده مثبت‌تری را برای این هفته به همراه داشت.

تحلیل بازار 1

تحلیل روند بیت کوین

تحلیل AMBCrypto از روند تایم فریم روزانه بیت کوین در هشتم مارس، افزایش ۲ درصدی را نشان داد و محدوده قیمت ۶۸،۰۰۰ دلاری را حفظ کرد.

قابل ذکر است که جنبه مهم روند قیمت در آن روز، رشد قیمت به محدوده ۷۰ هزار دلار در طول دوره معاملاتی بود.

این اولین بار در طول یک سال گذشته بود که امید به یک پتانسیل رشد پایدار در آن سطح را القا می‌کرد.

تا این لحظه، بیت کوین با افزایشی کم تر از ۱ درصد در حدود ۶۸،۴۵۰ دلار معامله می‌شد و همچنان روند صعودی قدرتمندی را از خود نشان می‌داد.

تحلیل بازار 2

ادامه‌ی روند صعودی قدرتمند اتریوم

نگاه AMBCrypto به روند قیمت اتریوم در هشتم مارس، مشابه بیت کوین، نکته مهمی را آشکار کرد. علیرغم افزایش اندک ۰.۴۲ درصدی، ETH سطح قیمت ۴۰۰۰ دلاری را در آن روز تست کرد.

در زمان نگارش این مطلب، این محصول در حدود ۳۹۰۰ دلار معامله می‌شد که نشان دهنده افزایش ۰.۷ درصدی است.

همان طور که شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان داد، Ethereum همچنان روند صعودی قوی خود را در این نوسانات حفظ کرد.

تحلیل بازار 3

روند جاری در S&P 500، بیت کوین و Ethereum نشان‌دهنده نبود همبستگی بین سهام و دارایی‌های کریپتویی است. این واگرایی، احتمال یک بازار صعودی پایدار را افزایش می‌دهد.

روند صعودی جاری در BTC و ETH در طول چند هفته گذشته به عنوان شاخصی عمل می‌کند که بازار به طور بالقوه می‌تواند به زودی به یک بازار صعودی کامل تبدیل شود.

منبع : AMBCRYPTO

لینک خبر: در بیت کوین، اتریوم و S&P 500 چه می‌گذرد؟