الیزابت وارن از مارک کودز، فروشنده کوتاه مدت وال استریت که از سقوط بانک‌های سیلورگیت و سیگنچر سود برده برای ارتش ضد کریپتو خود مشاوره می‌گیرد.

وجه مشترک جمهوری خواهان و معامله‌گران وال استریت، عضویت همه آن‌ها در ارتش ضد رمزنگاری سناتور الیزابت وارن است. اتحاد این سناتور با مارک کودز، فروشنده کوتاه مدت وال استریت که از کشتار اخیر بانک‌های رمزنگاری سود برده آخرین نمونه است.

بومیان بازار کریپتو این اتحاد را توطئه‌ای برای کشتن Web3 در ایالات متحده می‌دانند. همچنین جناح‌های قطبی شده آمریکا به دلایلی علیه ارزهای دیجیتال متحد شده‌اند. صنعت کریپتو به طور مداوم در رفع نگرانی‌ها در مورد جرایم مالی و امنیت ملی شکست خورده است. این امر باید تغییر کند، در غیر این صورت ارتش ضد رمزنگاری وارن به جذب نیرو خود ادامه خواهد داد.

در اواخر سال 2022، Cohodes یادداشتی را مبنی بر خطرات نظارتی بانک Silvergate در کاپیتول هیل منشر کرد. در این یادداشت بانک را “صحنه جرمی که در آن به صورت عمومی معامله می‌شود” نامید.

مشکلات مربوط به تعهدات عظیم به مشتریان (KYC) و همچنین مبارزه با پولشویی (AML) در کریپتو زیاد است. بانک سیلورگیت یک نمونه بارز بود. طبق مجله نیویورک بانک سیلورگیت، بانک مورد علاقه بیش از 12 شرکت رمزنگاری بود که در نهایت تحت بررسی‌ها تعطیل، جریمه یا ورشکسته شدند. از جمله آن‌ها صرافی منقرض شده FTX است.

سیلورگیت پس از آتش سوزی FTX در مارس تعطیل شد؛ اما سقوط این بانک ممکن است به دلیل مشکلات جدی در صنعت کریپتو بوده باشد. کودز ادعا کرد که این بانک رمزنگاری یک داستان پولشویی در سراسر جهان با یک بسته‌بندی رمزنگاری است.

ارتش ضد کریپتو

کودز به یکی از تندخو‌ترین منتقدان کریپتو تبدیل شده است. همچنین سناتور وارن هم می‌گوید: «بازار ارزهای دیجیتال، از قاچاقچیان مواد مخدر گرفته تا کشورهای سرکش را قادر به انجام کارهای خود می‌سازد و تهدیدی برای امنیت ملی است.»

جنگ صلیبی ضد رمزنگاری گسترش یافته است. وارن در حال همکاری با جمهوری خواهان بر روی لایحه‌ای برای الزامات سختگیرانه KYC در سراسر صنعت کریپتو است. او حتی به دنبال جذب حمایت لابی‌های بانکی به سمت خود است.

قانون پیشنهادی وارن برای KYC و AML تقریبا تمام نقاط تماس در ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد. این می‌تواند به شدت تمرکز زدایی شبکه Web3 را تضعیف کند.

درسته سیلورگیت سقوط کرده اما بدهی‌ها در Web3 نفوذ می‌کند. هرکس که با منشا سایفرپانک کریپتو آشنا باشد می‌داند که برای بسیاری از کاربران ناشناس بودن یک ویژگی است. در واقع حفظ حریم خصوصی دلیل وجود Web3 است.

ویژگی‌های منحصر به فرد بلاکچین در صنایع مختلف از مدیریت دارایی گرفته تا رسانه کاربردهای متحول کننده‌ای دارد. متاسفانه این افراد در حال راه‌اندازی این صنعت برای برخورد مستقیم با تنظیم کننده‌های ایالات متحده هستند.

منبع: cointelegraph.com