محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای رمزنگاری شده برای دومین هفته متوالی شاهد ورود سرمایه قابل توجهی بودند. این سرمایه مجموعا 78 میلیون دلار بود.

طبق گزارشات جدید محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال در هفته گذشته شاهد ورود سرمایه قابل توجهی بودند. این مقدار بالاترین میزان حجم از جولای 2023 بوده است.

شرکت مدیریت دارایی‌های رمزنگاری CoinShares در گزارش تحلیل هفتگی خود در 9 اکتبر بیان کرد که محصولات سرمایه‌گذاری کریپتو برای دومین هفته متوالی شاهد ورودی‌های قبل توجهی بود. مجموع این ورودی‌ها به 78 میلیون دلار رسید.

افزایش حجم معاملات رمزنگاری

همچنین CoinShares افزود: «حجم محصولات قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETPs) هفته گذشته، 37 درصد افزایش یافته و به 1.1 میلیارد دلار رسید.» از طرفی حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های مورد اعتماد 16 درصد افزایش یافته است.

ارز رمزنگاری سولانا هشتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش، به دلیل ورودی هفتگی بالایی که داشته خود را به عنوان آلت کوین انتخابی معرفی کرده است. مقدار این ورودی بالاترین سطح از مارس 2022 بوده. این ارز نسبت به گذشته حدود 14 درصد افزایش داشته است.

علارغم رشد کلی که در ورودی‌های محصولات کریپتو داشتیم؛ برخی از محصولات اصلی سرمایه‌گذاری کریپتو شاهد تحرکات خاموش بودند. CoinShares اظهار داشت که صندوق‌های قابل معامله در بورس اوراق بهادار اتریوم ایالات متحده (ETF) در 2 اکتبر معاملات خود را آغاز کردند. این پلتفرم در هفته اول حدود 10 میلیون دلار جذب کرد که نشان‌دهنده اشتهای کم است.

همچنین CoinShares گزارش داد که 90 درصد از کل ورودی دارایی‌های رمزنگاری شده از اروپا بود. این درحالی است که ایالات متحده و کانادا مجموعا فقط 9 میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

طبق این داده‌ها، آلمان و سوئیس به ترتیب با ورودی 37.3 و 31.3 میلیون دلار، بزرگترین کشورهایی بودند که در این افزایش ورودی مشارکت داشتند. این دو کشور با هم 88 درصد از کل ورودی محصولات دارایی‌ رمزنگاری را در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

منبع: cointelegraph.com

منبع مطلب: افزایش قابل توجه ورودی محصولات سرمایه‌گذاری کریپتو