مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم یکی از موضوعات مهمی است که در فعالیت پلتفرم‌های مرتبط با آن، تاثیر می‌گذارد. در این بین، پروژه‌های مختلفی برای بهبود این شرایط اتریوم طراحی و ارائه شدند که از اصلی‌ترین آنها می‌توان به اومیسگو (OmiseGO) اشاره داشت؛ البته این پروژه امروزه با نام OMG شناخته می‌شود. اما OMG چیست؟ و چه کمکی برای بهبود اتریوم ارائه می‌کند؟ برای شناخت بیش‌تر این پروژه ارزشمند، با ما همراه باشید.

(OMG) چیست؟

ارز دیجیتال اومیسگو OMG چیست؟

ارز دیجیتال OMG یا OmiseGO یک پروژه بلاکچین محور است که با هدف ارائه پلتفرمی برای پرداخت‌های الکترونیکی و تبادل ارزهای دیجیتال توسعه‌یافته است. در واقع این پروژه با استفاده از تکنولوژی بلاکچین اتریوم ایجاد شده و از زبان برنامه‌نویسی Solidity برای توسعه قراردادهای هوشمند خود استفاده می‌کند. OMG یک پلتفرم باز برای ارائه خدمات مالی می‌باشد که قابلیت انجام تراکنش‌های سریع و ایمن را با هزینه‌ای کم فراهم می‌کند.

این ارز بر اساس گواهی اثبات سهام (POS) اتریوم فعالیت می‌کند و بر همین اساس، پروژه‌های اثبات سهام برای تأیید تراکنش‌ها از اعتبارسنج‌ها استفاده نموده و قابلیت استخراج ندارند.

تاریخچه و پیدایش ارز دیجیتال اومیسگو (OMG)

ارز دیجیتال OMG در سال ۲۰۱۷ میلادی توسط شرکت Omise و به عنوان پلتفرمی جدید در کشور تایلند، معرفی شد.  Omiseدر ابتدا و در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شرکت ارائه دهنده سرویس دروازه پرداخت اینترنتی شناخته می‌شد؛ اما در طول سال‌های اخیر توانست در قالب یک فناوری مالی، سطح گسترده‌تری از فعالیت را از خود نشان دهد.

هدف اصلی پروژه OMG، ایجاد یک شبکه پرداخت دیجیتال بر پایه بلاکچین، برای ارائه خدمات مالی به کاربران بود. در واقع  OMGبه عنوان یک پلتفرم باز، برای تسهیل تراکنش‌های پرداخت در بازار ارزهای دیجیتال بوجود آمد.

در سال ۲۰۱۷، این پروژه با برپایی یک ICO، موفق به جذب ۲۵ میلیون دلار سرمایه‌ شد و پس از آن زمان، توسعه OMG ادامه یافته و در حال حاضر، این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های برتر بلاکچین شناخته می‌شود.

تاریخچه و پیدایش ارز دیجیتال اومیسگو  (OMG)

شبکه OMG چیست

شبکه OMG به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای انتقال دارایی‌ها بدون نیاز به استفاده از شبکه اتریوم است. هدف این شبکه، کاهش کارمزد معاملات و زمان انجام تراکنش‌ها بدون به خطر انداختن امنیت اتریوم است. در اصل، شبکه OMG به حل مشکلات مقیاس‌پذیری‌ شبکه اتریوم می‌پردازد.

آشنایی با شبکه پلاسما OMG

شبکه OmiseGO از تکنولوژی Plasma برای اجرای تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. Plasma در واقع یک فناوری جدید برای اجرای تراکنش‌های بلاکچین است که توسطVitalik Buterin، مؤسس بلاکچین اتریوم و چندین توسعه‌دهنده دیگر بلاکچین ارائه شده است. هدف اصلی این فناوری، افزایش سرعت اجرای تراکنش‌ها در بلاکچین و کاهش هزینه‌های آن است.

در شبکه OmiseGO ،Plasma به عنوان لایه دوم بلاکچین اتریوم استفاده می‌شود. در واقع این شبکه، یک زیرمجموعه از شبکه Plasma می‌باشد؛ به این معنا که تراکنش‌های شبکه OmiseGO در یک زیرمجموعه از بلاکچین اتریوم انجام می‌گیرد و برای اجرای آن از تکنولوژی Plasma استفاده می‌شود.

استفاده از تکنولوژی Plasma در شبکه OmiseGO، به شبکه اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های خود را به صورت آفلاین و بدون نیاز به تأیید بلاک‌های اصلی بلاکچین اتریوم انجام دهد. این باعث می‌شود که شبکه OmiseGO بتواند تعداد بیش‌تری از تراکنش را در یک بازه زمانی کمتر انجام داده و از سرعت و کارایی بیش‌تری نیز برخوردار باشد.

آشنایی با شبکه پلاسما OMG

رقبا و بازار هدف اومیسگو چگونه است؟

رقابت اصلی OMG در اصل با پلتفرم‌های پرداخت آنلاین است. مواردی مانند Paypal ،Stripe ،Apple Pay ،Samsung Pay و صادرکنندگان کارت‌های اعتباری مانند Visa،Mastercard ،American Express و… از جمله این رقبا هستند که حضور آنها عرصه رقابت را سخت‌تر می‌کند.

اومیسگو با ارائه خدمات پرداخت و تبادل ارزهای دیجیتال، تفاوت‌های قابل توجهی با رقبای خود دارد. در واقع، این پلتفرم به عنوان یک پلتفرم باز، برای تسهیل تراکنش‌های پرداخت در بازار ارزهای دیجیتال و ارائه خدمات مالی بهتر به کاربران، هدف خود را مشخص کرده است.

بازار هدف اومیسگو شامل کاربرانی است که به دنبال انجام تراکنش‌های پرداخت سریع و ایمن در بازار ارزهای دیجیتال هستند. این بازار شامل تجار و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، شرکت‌های مالی و هر گونه فرد یا سازمانی است که به دنبال ارائه خدمات پرداخت و تبادل ارزهای دیجیتال بر پایه بلاکچین هستند.

بررسی مزایا و معایب OMG برای انتخاب این ارز دیحیتال

دلایل مختلفی وجود دارند که شما را به سمت استفاده از یک تکنولوژی سوق می‌دهند و ما این دلایل را می‌توانیم از طریق مزایا و معایب آن استخراج کنیم.

مزایای شبکه OMG

سرعت بالا: استفاده از تکنولوژی Plasma به شبکه OmiseGO اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های خود را با سرعت بالا و با هزینه کم انجام دهد.

امنیت بالا: شبکه OMG بر پایه بلاکچین اتریوم بوده و از قراردادهای هوشمند آن برای تأیید تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. این روند، امنیت بالایی را برای تراکنش‌های شبکه OMG به ارمغان می‌آورد.

تسهیل پرداخت در تراکنش‌ها: شبکه OMG به عنوان یک پلتفرم باز برای ارائه خدمات مالی و تبادل ارزهای دیجیتال طراحی شده است که  این مسئله موجب می‌شود تا تراکنش‌های پرداخت برای کاربران راحت‌تر و ایمن‌تر گردد.

پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مختلف: این شبکه از ارزهای دیجیتال مختلفی مانند بیت کوین و اتریوم نیز پشتیبانی می‌کند.

اهداف مثبت: بازار هدف OMG شامل کاربرانی است که به دنبال انجام تراکنش‌های پرداخت سریع و ایمن در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

معایب شبکه OMG

وابستگی: وابستگی به شبکه اتریوم به عنوان یک زیرمجموعه از بلاکچین باعث می‌شود تا omg قادر به فعالیت مستقل نباشد.

محیط کاربری سخت: استفاده از شبکه omg برای کاربرانی که با بلاکچین و زمینه ارزهای دیجیتال آشنایی ندارند، ممکن است کمی دشوار باشد.

وجود رقبای سخت: شبکه omg در بازاری رقابت می‌کند که شامل پروژه‌هایی مانند Ripple، Stellar و Cardano بوده و این مسئله شرایط جذب مخاطب را برای این شبکه کمی سخت‌ کرده است.

بررسی مزایا و معایب OMG برای انتخاب این ارز دیحیتال

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال OMG تا سال ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶

پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال به طور بلند مدت امر آسانی نیست؛ چرا که باید خیلی از موارد توسعه و تغییرات غیرقابل پیش‌بینی را برای آن در نظر بگیرید. اما به هر صورت برخی تحلیل‌ها هستند که برای این مسائل بسیار کاربردی هستند؛ همانند تحلیل‌های تکنیکال ارز مورد نظر؛ مثلاً در یکی از این تحلیل‌ها آمده است که  ارزش هر توکن OMG تا سال ۲۰۲۶ به ۴۰.۷۴۹ دلار خواهد رسید؛ یعنی سودی نزدیک به ۳۶۳.۰۵ درصد نسبت به قیمت اصلی آن. حتی در یک تحلیل دیگر، اشاره به احتمال عبور OMG از قیمت 50 دلار به میان آورده شده است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال OMG   

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، تحلیل تکنیکال یکی از تحلیل‌هایی است که به کمک آن می‌توان قیمت ارزهای دیجیتال را در زمان معینی برای آینده پیش‌بینی کرد. در این راستا تیم کریپتونگار با ارائه تحلیل‌های تکنیکال، کاربران را در جریان شرایط قیمت بازار، نسبت به آینده‌ای نزدیک قرار می‌دهد.  

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال  OMG

تحلیل آنچین ارز دیجیتال OMG    

آنچین (Anchain.ai) یک شرکت فناوری بلاکچین است که به بررسی امنیت بلاکچین‌ها و تحلیل رفتار کاربران بر روی آنها می‌پردازد. در مورد ارز دیجیتال OMG، آنچین تحلیل‌هایی در ارتباط با این ارز دیجیتال ارائه می‌کند که به شرح زیر است:

تحلیل آنچین OMG بررسی‌هایی را در مورد تراکنش‌های انجام شده بر روی شبکه OMG انجام می‌دهد. علاوه بر آن بررسی میزان استفاده از کیف‌های دیجیتال OMG، نشان می‌دهد که چه میزان، مقدار استفاده از کیف پول‌های این ارز افرایش داشته است.

به طور کلی، تحلیل آنچین OMG بنابر فعالیت کاربران نشان می‌دهد که با توجه به رشد تعداد تراکنش‌ها، چه زمانی برای انجام تراکنش‌های موفق مناسب است. 

از کجا توکن OMG را بخریم؟

برای تهیه ارزهای دیجیتال OMG می‌توان از طریق صرافی‌های معتبری همچون کوین‌بیس، بایننس، کراکن، بیت‌فینکس و… اقدام نمود. البته ما برای خرید OMG، راه آسان‌تری را به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ برای تهیه این توکن می‌توانید به کانال تلگرام صرافی بیتکس روم مراجعه نمایید که به شیوه‌ای آسان، طریقه خرید این ارز را فراهم نموده است. علاوه بر OMG بسیاری از انواع دیگر ارزهای دیجیتال در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند که می‌توان برای خرید آنها هم اقدام نمود.

از کجا توکن OMG را بخریم؟

در چه کیف پولی توکن OMG را ذخیره‌سازی و نگهداری کنیم؟

به طور کلی، دو نوع کیف پول برای ذخیره و نگهداری OMG وجود دارد:

کیف پول‌های سخت‌افزاری OMG

این نوع کیف پول‌ها به صورت سخت‌افزاری طراحی شده‌اند و دارای امنیت بسیار بالایی هستند. برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری که از ارز OMG پشتیبانی می‌کنند شامل: Ledger Nano S و Trezor هستند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری OMG

این نوع کیف پول‌ها به صورت نرم‌افزاری بر روی رایانه‌ها و تلفن همراه‌ کاربران قابلیت نصب داشته و امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال را با استفاده از آنها فراهم می‌کنند. برخی از کیف پول‌های نرم‌افزاری که از OMG پشتیبانی دارند شامل: MyEtherWallet ،Trust Wallet ، Atomic Wallet و Exodus می‌شود.

لازم به ذکر است که باید در انتخاب کیف پول خود برای ذخیره و نگهداری OMG، به مواردی مانند امنیت، دسترسی آسان به کیف پول، پشتیبانی از OMG و هزینه استفاده از آن نیز توجه کنید.

آینده ارز دیجیتال اومیسگو (OMG) چگونه است؟

همانطور که در بخش تحلیل‌ها و پیش‌بینی قیمت OMG مشاهده کردیم؛ وضعیت این ارز به شیوه‌ای است که مسیر حرکت صعودی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

رشد درخواست‌های استفاده از OMG به عنوان یک شبکه پرداخت مقیاس‌پذیر، در حال رشد است. با توجه به این قضیه، احتمال اینکه شبکه OMG در آینده پیش‌رو بیش‌تر مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند به افزایش ارزش OMG منجر شود.

همکاری با شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت‌هایی مانند McDonald’s و Alipay باعث توسعه OMG شده و ارزش این پروژه را افزایش می‌دهد.

با توجه به موارد فوق، می‌توان به این نتیجه رسید که OMG پروژه‌ای با پتانسیل بالا بوده که می‌تواند در آینده بازار ارزهای دیجیتال بسیار خودنمایی کند. با این حال، همیشه بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری در OMG یا هر ارز دیجیتال دیگر، اطلاعات لازم را در مورد آن ارز جمع‌آوری نموده و به مواردی مانند تحلیل فنی، بنیادی و ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری توجه کنید.

آینده ارز دیجیتال اومیسگو(OMG)  چگونه است؟

توکنومیک ارز دیجیتال OMG چیست

توکنومیک (Tokenomics) به مطالعه و تحلیل اقتصادی یک سامانه ارز دیجیتال و توزیع توکن‌های آن در بازار این ارزها گفته می‌شود. در مورد ارز دیجیتال OMG هم می‌توان به توکنومیک آن پرداخت. توکن OMG، توکن اصلی شبکه OMG است که برای انجام تراکنش‌ها و پرداخت هزینه‌های این شبکه استفاده می‌شود.

توکن OMG از نوع ERC-20 است که به عنوان یک قابلیت ارزش ذخیره شده در شبکه اتریوم عمل می‌کند. بر اساس توکنومیک OMG، تعداد توکن‌های OMG محدود است و توزیع آنها به شیوه زیر انجام می‌شود:

  • تعداد کل توکن‌های OMG، 140 میلیون می‌باشد.
  • 65٪  از توکن‌های OMG به صورت فروش اولیه (ICO) برای جمع‌آوری سرمایه‌گذاری انجام شده است.
  • 20٪ از توکن‌های OMG به تیم پشتیبانی پروژه OMG تخصیص داده شده است.
  • 10٪ از توکن‌های OMG به شرکت OMG Network AG (سوئیس) تخصیص داده شده است.
  • 5٪ از توکن‌های OMG به صورت پاداش به کاربران شبکه  OMG تخصیص داده می‌شود.

هدف از توزیع توکن‌های OMG، ایجاد یک ارز دیجیتال با ارزش و استفاده در شبکه OMG برای انجام تراکنش‌های مختلف است. توکن OMG همچنین به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش و جذب تقاضا برای شبکه OMG مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به تعداد محدود توکن‌های OMG و افزایش تقاضا برای استفاده از شبکه OMG، ارزش توکن OMG می‌تواند در آینده افزایش یابد.

استیک کردن OMG به چه معنی است و چگونه انجام می‌شود

استیک کردن OMG به معنی نگهداری توکن‌های OMG در کیف پول خود در شبکه OMG است تا در نتیجه این فرایند، پاداشی را دریافت کنید. با داشتن توکن‌های OMG در کیف پول خود و استیک کردن آنها، در عوض پاداشی را در قالب توکن  OMGدریافت می‌کنید.

میزان پاداش دریافتی به عنوان استیکر بر اساس میزان توکن‌های OMG که به شبکه OMG اختصاص داده‌اید و مدت زمانی که آنها را استیک کرده‌اید تعیین می‌شود. از آنجایی که استیک کردن یکی از روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال OMG به شمار می‌رود، میزان پاداش دریافتی و مدت زمانی که باید توکن‌های OMG را استیک کنید، در حالت متغیر است.

استیک کردن OMG به چه معنی است و چگونه انجام می‌شود

آشنایی شما با پلتفرم OMG به عنوان یکی از پر استفاده‌ترین پلتفرم‌های موجود در سطح بلاکچین و سیستم غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال برای هر کاربری به عنوان گزینه جدیدی به شمار می‌رود که می‌توان از طریق آن به سودهای مورد انتظار خود دست یافت.