بیت‌کوین در ماه جولای رشد خوبی داشت و توانست به روند نزولی چندین ماهه خود پایان دهد. رشد این ارز دیجیتال باعث افزایش شاخص ترس و طمع بازار شده است. اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، بازار ارزهای دیجیتال نیز شاهد تغییرات مثبت خواهد بود و آلت کوین‌های THETA ،FIL ،UNI و BNB پتانسیل رشد را خواهند داشت. در ادامه با تحلیل روند قیمت آلت کوین‌های THETA ،FIL ،UNI و BNB همراه ما باشید.

 افزایش قیمت آلت کوین‌های THETA ،FIL ،UNI و BNB با ادامه روند صعودی بیت‌کوین

بیت‌کوین در ماه جولای تغییر روند بسیار خوبی داشت و توانست یک مسیر صعودی را دنبال کند. روند رو به بهبود بیت‌کوین، شاخص ترس و طمع کریپتو را به 42/100 رساند.

اگر بیت‌کوین در کوتاه مدت به رشد خود ادامه دهد، تأثیر بسیار مثبتی بر بازار ارزهای دیجیتال نیز خواهد داشت. با رشد بیت‌کوین، آلت کوین‌های اصلی در بازار نیز ممکن است رشد کرده و روند صعودی داشته باشند. در میان این آلت کوین‌ها، THETA ،FIL ،UNI و BNB از ارزهای دیجیتالی هستند که پتانسیل رشد بالایی دارند.

تحلیل قیمت BNB

روند نزولی بایننس کوین (BNB) در 28 جولای متوقف شد که نشان دهنده افزایش فعالیت کاربران است. روند صعودی این ارز دیجیتال با مقاومت 300 دلاری روبرو است، اما باز خریداران و گاوها هنوز در بازار وجود دارد.

نمودار روزانه BNB/USDT
نمودار روزانه BNB/USDT

توقف روند نزولی BNB با افزایش فعالیت کاربران

نمودار میانگین متحرک نمایی 20 روزه (263 دلار) و RSI در منطقه مثبت واقع شدند که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال در طول صعود خود با کمترین مقاومت مواجه خواهد شد. اگر خریداران قیمت را به بالای 300 دلار برسانند، BNB می‌تواند حرکت خود را به سمت 350 دلار از سر بگیرد.

اگر قیمت BNB به زیر 285 دلار برسد، این ارز دیجیتال به زیر خط روند نزولی سقوط می‌کند. از آنجایی که میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزدیک به خط روند نزولی است، به عنوان یک سطح حمایت عمل خواهد کرد. اگر از سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه پایین بیاید، راه برای سقوط به سطح میانگین متحرک ساده 50 روزه (239 دلار) باز خواهد شد.

نمودار 4 ساعته BNB/USDT
نمودار 4 ساعته BNB/USDT

گاوها ممکن است دوباره سعی کنند قیمت را به بالای 300 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود. در این صورت، BNB پتانسیل افزایش تا 311 دلار و سپس به 322 دلار را دارد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود و قیمت به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه می‌رود. با این حال، خریداران باید قویاً از این سطح دفاع کنند، زیرا تثبیت زیر این سطح، راه را برای کاهش به 239 دلار باز می‌کند.

تحلیل قیمت UNI

Uniswap (UNI) از سطح 6.08 دلار در 26 جولای بازگشت، که نشان می‌دهد با کاهش قیمت، حجم خرید افزایش یافته است. حرکت صعودی UNI در 28 جولای، باعث شد این ارز دیجیتال به مقاومت بحرانی 10 دلار برسد، جایی که خرس‌ها به شدت از آن دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه UNI/USDT
نمودار روزانه UNI/USDT

اگر قیمت دوباره به 8.11 دلار برسد، می‌توان فرض کرد که خریداران در تلاش هستند تا این سطح را به سطح حمایت تبدیل کنند.

افزایش قیمت به بالاتر از سطح 8.11 دلار راه را برای آزمایش مجدد 10 دلار باز می‌کند. اگر خریداران می‌خواهند قیمت را به 12 دلار برسانند، باید مقاومت 10 دلاری را بشکنند.

از طرف دیگر، چنانچه قیمت کاهش یافته و به زیر 8.11 دلار برسد، UNI تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (7.48 دلار) سقوط می‌کند. شکست و بسته شدن زیر این سطح، نشان دهنده ضعف در روند صعودی است.

نمودار 4 ساعته UNI/USDT
نمودار 4 ساعته UNI/USDT

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند. اگر قیمت بالاتر از سطح فعلی و به بالای 9.18 دلار برسد، این ارز دیجیتال می‌تواند مقاومت سربار بین 9.83 تا 10 دلار را به چالش بکشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک  نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده آن است که عرضه بیش از تقاضا است. در این صورت ممکن است تا 8.11 دلار و میانگین متحرک ساده 50 روزه سقوط کند. این سطوح برای خریداران مهم هستند زیرا می‌توانند باعث شوند خرس‌ها کنترل را در دست بگیرند.

تحلیل قیمت FLI

ارز دیجیتال فایل‌کوین (FIL) پس از چندین روز قرار گرفتن در یک محدوده قیمتی مشخص، از 30 جولای شروع به رشد کرد. RSI به منطقه اشباع خرید رسیده است که نشانه‌ای برای پایان روند نزولی است.

نمودار روزانه FIL/USDT
نمودار روزانه FIL/USDT

حرکت صعودی این ارز دیجیتال ممکن است با مقاومت سربار 9.50 دلار روبرو شود. اگر گاوها بتوانند از این سطح دفاع کنند، این مقاومت شکسته شده و مسیر رسیدن به 16 دلار هموارتر خواهد شد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 6.55 دلار برسد، این نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند. در این صورت، انتظار نوسان قیمت بین 5 تا 9.50 دلار را باید داشته باشیم.

نمودار 4 ساعته FIL/USDT
نمودار 4 ساعته FIL/USDT

اگر FIL مقاومت 6.40 دلار را بشکند، روند صعودی جدیدی آغاز خواهد شد. در این صورت، فروشندگان و خرس‌ها در تلاش هستند تا این روند را در سطح 8.89 دلار متوقف کنند. اگر گاوها و خریداران برنامه‌های دیگری دارند، می‌توانند با خرید خود قیمت FIL را به 50.9 دلار برسانند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، گاوها برای متوقف کردن روند نزولی در سطح 8.04 دلار مشکل خواهند داشت. بازگشت قوی از این سطح احتمال عبور از سطح 9.50 دلار را افزایش داده و FIL ممکن است به سطح 10.82 دلار نیز برسد.

تحلیل قیمت THETA

قیمت ارز دیجیتال تتا (THETA) در چند روز گذشته بین 1 تا 1.55 دلار تثبیت شده است. در 30 جولای، گاوها سعی کردند قیمت را به بالاتر از سطح مقاومت برسانند، اما دفاع خرس‌ها مانع از انجام این کار شد.

نمودار روزانه THETA/USDT
نمودار روزانه THETA/USDT

مبارزه خریداران و فروشندگان برای کنترل قیمت THETA

گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا از سد 1.55 دلاری عبور کنند. اگر این تلاش موفقیت آمیز باشد، THETA یک روند صعودی جدید را آغاز می‌کند که در آن اولین هدف 2.10 دلار خواهد بود. در صورت عبور از این سطح، THETA می‌تواند به 2.60 دلار هم برسد.

در غیر این صورت، اگر قیمت از میانگین متحرک‌ها پایین‌تر بیاید، THETA نیز به سطح 1 دلار سقوط می‌کند.

نمودار 4 ساعته THETA/USDT
نمودار 4 ساعته THETA/USDT

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال به زیر 1.50 دلار رسیده است. در این صورت، احتمال اینکه خریداران ملک خود را نیز به منظور کسب سود بفروشند، زیاد است.

با کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، باید انتظار داشته باشیم که روند نزولی تا سطح میانگین متحرک ساده 50 روزه افزایش یابد.

بازگشت قیمت از سطح میانگین متحرک‌ها نشان می‌دهد که خریداران علاقه بیشتری به خرید در سطوح پایین تر دارند. اگر گاوها قیمت را به بالای 1.42 دلار برسانند، می‌توان پیش‌بینی کرد که سطوح مقاومت 1.50 تا 1.55 دلاری دوباره به چالش کشیده خواهد شد.

* برای مشاهده عکس‌ها در سایز بزرگتر، لطفا روی آن کلیک کنید.

منبع: cointelegraph.com