خبر توافق سقف بدهی بین کاخ سفید و جمهوری خواهان قیمت بیت کوین را به بالای 28 هزار دلار افزایش داد. اما سطوح بالاتر همچنان باعث جذب فروش از سوی خرس‌ها می‌شود.

با وجود این امید باز معامله‌گران نباید مراقبت خود را از دست بدهند. بارها با شایعات قیمت‌ها بالا رفته و در اخبار کاهش می‌یابد. باید ببینیم که آیا گاوها بر قدرت هفته گذشته تکیه خواهند کرد یا پس از توافق برخی از دستاوردها را پس خواهند داد.

یک نکته مفید برای گاوها ادامه کاهش عرضه بیت کوین است؛ زیرا سرمایه‌گذاران بلند مدت از فروش دارایی‌های خود امتناع می‌کنند.

در اینجا سطوح مقاومت برای ادامه حرکت صعودی در بیت کوین و آلت کوین بررسی و نمودارها را مطالعه میکنیم.

قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 از میانگین متحرک ساده 50 روزه در 24 می به شدت افزایش یافت و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 25 می بالاتر رفت.

نمودار روزانه SPX
نمودار روزانه SPX

گاوها در تلاش برای غلبه بر مانع در 4200 هستند. اگر موفق شوند شاخص به 4300 می‌رسد؛ و این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. اما اگر گاوها اجازه بازگشت قیمت به 4200 را ندهند، احتمال شکست بالای 4300 افزایش می‌یابد. سپس این شاخص می‌تواند به سمت منطقه 4500 تا 4600 حرکت کند.

اما از طرف دیگر در صورت کاهش قیمت و سقوط به زیر 4050 این دیدگاه در کوتاه مدت نفی خواهد شد. سپس این شاخص می‌تواند به خط روند صعودی و متعاقبا به 3800 سقوط کند.

قیمت بیت کوین

شکست خرس‌ها در پایین آوردن قیمت به زیر سطح حمایت فوری در 25811 دلار باعث جلب گاوها برای خرید شده است. آنها بیت کوین را در 28 مه به الگوی مثلث متقارن بازگرداندند، اما سطوح بالاتر فروش را به خود جلب کرد.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

خرس‌ها در تلاش برای توقف بهبودی در خط مقاومت مثلث هستند. اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، احتمال شکست خط مقاومت افزایش می‌یابد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد BTC/USDT تا 30 هزار و سپس به 31 هزار دلار افزایش می‌یابد.

در مسیر پایین اولین پشتیبانی که باید مراقب آن بود، متحرک نمایی 20 روزه است. اگر این سطح از بین برود خرس‌ها می‌فروشند. همچنین به منطقه حمایتی بین 25811 تا 25250 دلار سقوط می‌کند.

قیمت اتر

الگوی گوه نزولی نشان‌دهنده یک سناریوی صعودی است. خریداران در 28 می اتر را بالای خط مقاومت قرار دادند. این امر نشان دهنده اتمام فاز اصلاحی است.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

اگر گاوها خط مقاومت را به سمت حمایت برگردانند، ETH/USDT تا 2000 دلار و متعاقبا به 2141 دلار افزایش می‌یابد. هدف الگو، راه‌اندازی روند صعودی تا 2250 دلار است.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، نشان ‌می‌دهد که این شکست ممکن است یک تله از طرف گاوها باشد. سپس احتمال ریزش به سمت خط حمایت وجود دارد.

منبع: cointelegraph.com