هکرها از یک ایردراپ جعلی Gutter Cat Gang برای تخلیه کیف پول‌ها استفاده کردند. حداقل 700 هزار دلار NFT به سرقت رفته است.

در یک حمله تحت عنوان تعویض سیم کارت پروژه Gutter Cat Gang NFT بیش از 765 هزار دلار توکن غیرقابل تعویض (NFT) به سرقت رفت.

Gutter Mitch بیان‌گذار Gutter Cat Gang، هشداری را در توییتر خود ارسال کرد: «توییتر ما به خطر افتاده، لطفا با هیچ پیوندی تعامل نکنید.»

در کنار حساب رسمی Gutter Cat Gang حساب یکی از بنبان‌گذاران Gutter Ric نیز هک شد.

هکرها از این حساب‌ها برای به اشتراک گذاشتن لینک‌هایی برای ارسال به نسخه جعلی Gutter Cat Gang NFT استفاده کردند. کیف پول افراد با زدن بر روی این لینک‌ها به طور کامل تخلیه می‌شد.

سازمان برجسته بلاکچین ZachXBT در خصوص این موضوع گفت: «تیم Gutter Cat Gang از طریق یک حمله تعویض سیم‌کارت هک شده است.» همچنین امنیت سایبری این تیم را زیر سوال برد.

ZachXBT ادامه داد: «تیم شما بهتر است به یک طرح غرامت برای قربانیان نگاه کند. زیرا استفاده از SMS 2FA در شبکه‌های اجتماعی بعد از همه تعویض سیم‌کارت‌های اخیر یک سهل انگاری فاحش است.»

ZachXBT دو مورد از قربانیان این حمله را برجسته کرد. یکی از آنها به ارزش 65913 دلار و دیگری 700 هزار دلار NFT را از دست دادند.

Gutter Dan یکی دیگر از بنیان‌گذاران این سازمان اظهار داشت: «ما با توییتر کار می‌کنیم تا دوباره به حساب‌های توییتر مرتبط با Gutter دسترسی پیدا کنیم.»

Gytter dan در ادامه نوشت: «با همه کسانی که تحت تاثیر قرار گرفتند عمیقا همدردی می‌کنیم. همچنین به شما اطمینان می‌دهیم که این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم و با مجریان قانون برای بررسی هک و نقض امنیتی رخ داده شده کار می‌کنیم.»

Gutter Cat Gang در اواسط سال 2021 راندازی شد. این موسسه از 3000 آواتا کارتونی NFT تشکی شده است.

منبع: cointelegraph.com