ضعف شاخص دلار آمریکا در کوتاه مدت نوید خوبی برای بیت کوین و آلت کوین‌ها دارد.

بیت کوین در تلاش برای افزایش و حفظ بالای سطح 31 هزار دلار است. اما Standard Chartered برای امسال و آینده تصویری صعودی از خود به نمایش گذاشته است.

سرمایه‌گذاران بزرگ موضعی صعودی را در پیش گرفته و از قیمت‌های راکد بیت کوین نهایت استفاده را می‌برند. کوسه‌ها و نهنگ‌ها (نهادهایی که بین 10 تتا 10 هزار بیت کوین دارند) از اواسط ژوئن 71 هزار بیت کوین خود را افزایش داده‌اند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

بازار سهام ایالات متحده احتمالا تحت تاثیر درآمدهای سه ماهه دوم و داده‌های تورمی که در 12 جولای منتشر می‌شود قرار خواهد گرفت.

قیمت بیت کوین

بیت کوین در 7 ژوئیه از متحرک نمایی 20 روزه (29886 دلار) بازگشت. اما در 10 ژوئیه مجددا تلاش کرد. تلاش مجدد در کوتاه مدت می‌تواند باعث تضعیفش شود.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

گاوها برای جلوگیری از سقوط باید قیمت را به بالای منطقه مقاومت 31 هزار تا 31500 دلار برسانند. این منطقه فروش بالایی را جذب خواهد کرد؛ اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند جفت BTC/USDT به سمت 40 هزار دلار صعود می‌کند.

در مقابل اگر قیمت به زیر میانگین نمایی 20 روزه کاهش یابد، اصلاح عمیقی را نشان خواهد داد. این اصلاح می‌تواند بیت کوین را برای مدت بیشتری بین 24800 تا 31500 دلار نگه دارد.

قیمت Ether

گاوها از متحرک نمایی ساده 50 روزه (SMA) محافظت کنند. از طرفی در تلاش‌اند تا اتر را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1871 دلار) برسانند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

هردو متحرک نمایی و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران قیمت را به بالای متحرک نمایی 20 روزه برسانند جفت ETH/USDT به مقاومت بالای 2 هزار دلار می‌رسد.

اما با سقوط قیمت به زیر SMA 50 روزه قیمت به 1700 دلار کاهش می‌یابد. در صورت تسلیم شدن جفت ETH/USDT دوباره لغزش می‌یابد و به سمت 1626 دلار حرکت کند.

قیمت دلار آمریکا

فشار خرس‌ها موجب بازگشت شاخص دلار آمریکا (DXY) به زیر میانگین متحرک شده است.

 DXY نمودار روزانه
DXY نمودار روزانه

در مرحله بعدی ممکن است این شاخص به سطح حمایت 101.92 دلار سقوط کند. طبق انتظارات خریداران با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند. زیرا شکست این سطح حمایت را در 100.82 به چالش می‌کشد. این یک سطح مهم است که باید به شدت مراقب آن بود. با شکست این سطح مرحله بعدی روند نزولی شروع می‌شود.

برعکس با عبور قیمت از 101.92 دلار، گاوها تلاس خواهند کرد تا از سد 103.57 دلار هم عبور کنند. این امر حرکت نزولی را باطل می‌کند. همچنین نشان‌دهنده بازگشت گاوها است.

قیمت دوج کوین

خریداران به سختی دوج کوین را به بالای میانگن متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) می‌رسانند؛ که نشان‌دهنده دفاع خرس‌ها از این سطح است.

نمودار روزانه دوج کوین
نمودار روزانه دوج کوین

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت را به زیر سطح حمایت 0.06 دلار کاهش دهند. این سطح خریداران را جذب می‌کند.

حرکت بعدی بعد از افزایش قیمت به بالای 0.07 دلار یا کاهش به زیر 0.06 دلار شروع می‌شود. تا آن زمان قیمت تصادفی و بی‌ثبات ادامه خواهد یافت.

منبع: cointelegraph.com