ناظران بازار در انتظار مشاهده تاثیر داده‌های CPI و همچنین تصمیم سیاست گذاری فدرال رزرو در خصوص بازارهای سهام و صنعت کریپتو در قیمت ارزهای دیجیتال هستند.

بازار ارزهای دیجیتال پس از گذشت هفته‌ای سخت در این هفته به دنبال حمایت از داده‌های کلان خواهد بود. همچنین گزارش بسیار مهم شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در 13 ژو‍‌ئن با تصمیم سیاست‌ گذاری فدرال رزرو در 14 ژوئن پیگیری خواهد شد.

این دو عواملی که بیان شد می‌تواند واکنش شدیدی را از سوی معامله‌گران ارزهای دیجیتال ایجاد کند. با وجود اینکه انتظار می‌رود شاهد واکنش شدیدی باشیم، اما احتمالا معامله‌گران محتاط باشند؛ زیرا نوسانات بازار در چند روز آینده افزایش می‌یابد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

با وجود شکایت کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه بایننس و کوین بیس که احساسات را تضعیف کرده؛ نهنگ‌های بیت کوین از این فرصت برای افزایش دارایی‌های خود استفاده کردند. پلتفرم تحلیل Santiment در گزارش اخیر خود گفت که نهنگ‌های بیت کوین از ۹ آوریل 57578 بیت کوین انباشته کرده‌اند. این اتفاق در صورتی رخ داد که قیمت بیت کوین در همین دوره تقریبا 10 درصد کاهش یافته است.

قیمت S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در 9 ژوئن مقاومت 4325 را شکست. از طرفی خرس‌ها در تلاش هستند تا حرکت صعودی را در این سطح متوقف کنند.

نمودار روزانه SPX
نمودار روزانه SPX

میانگین‌های متحرک شیب‌دار و شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان ‌می‌دهد که حرکت صعودی است. اگر خریداران مقاومت 4325 را بشکنند شاخص به سمت 4500 حرکت می‌کند؛ جایی که گاوها ممکن است با فروش خرس‌ها مواجه شوند.

اما با کاهش قیمت و حرکت به زیر میانگین متحرک، دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

قیمت بیت کوین

گاوها موفق شدند بیت کوین را بالاتر از حمایت مهم 25250 دلاری حفظ کنند که نشان‌دهنده خرید قوی در این سطح است.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

با وجود میانگین‌های متحرک نزولی که یک مزیت برای خرس‌ها است، اما واگرایی مثبت در RSI نشان می‌دهد که فشار فروش کاهش می‌یابد. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26654 دلار) برسانند.

از طرفی اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد نشان می‌دهد که خرس‌ها فشار فروش خود را حفظ می‌کرده‌اند. سپس BTC/USDT پشتیبانی را با قیمت 25250 دلار را دوباره آزمایش می‌کند. اگر این سطح شکسته شود قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار کاهش می‌یابد.

قیمت Ether

اتر در 11 ژوئن بهبودی را آغاز کرد؛ اما جهش‌های کم نشان‌ می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی کوچک در حال فروش هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا با کشیدن قیمت به زیر سطح حمایت 1700 دلار موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. اگر این اتفاق بیفتد یک اصلاح عمیق‌تر شروع می‌شود. پشتیبانی جزئی 1600 دلار اگر شکسته شود قیمت به 1352 دلار کاهش می‌یابد.

برعکس اکر ETH/USDT دوباره به 1700 دلار بازگردد نشان‌ ‌می‌دهد که گاوها به شدت از این سطح محافظت می‌کنند. صعود به بالای 1778 دلار مسیر حرکت به سمت میانگین متحرک را باز می‌کند.

قیمت Cardano

Cardano پس از شکست در ژوئن تحت فشار شدید فروش قرار گرفت.

نمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

حرکت نزولی ادامه پیدا کرده و در 10 ژوئن به زیر سطح حمایت 0.24 دلار سقوط کرد. این افت ممکن است موجب فروش بیش از حد شود.

Cardano در 0.22 دلار شروع به بهبودی کرد که ممکن است ابتدا به 0.29 دلار و سپس به متحرک نمایی 20 روزه (0.33 دلار) برسد. در این منطقه شاهد نبردهای شدید بین گاوها و خرس‌ها خواهیم بود. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد نشان می‌دهد که رالی در دست خرس‌ها است.

منبع: cointelegraph.com