صرافی رمزارز بایننس ادعاهای منتشر شده در وال استریت ژورنال، مبنی بر تجارت میلیاردها دلار در چین با وجود ممنوعیت را رد کرد.

بر اساس گزارشات وال استریت ژورنال، بایننس با وجود ممنوعیت خدمات که در چین داشت به فعالیت خود ادامه داد و ماهانه میلیاردها دلار تراکنش انجام داده است.

اتهامات بایننس

طبق گزارشات فاش شده کاربران بایننس ۹۰ میلیارد دلار در یک دوره یک ماهه معامله انجام داده‌اند.

صرافی ارز دیجیتال بایننس تمام این اتهامات را رد کرده و گفت هیچ تجارتی در چین انجام نداده است.

یکی از نمایندگان بایننس تمام این اتهامات را رد و گفت: «وبسایت Binance.com در چین مسدود شده و برای کاربران چینی در دسترس نیست.»

این اولین باری نیست که صرافی بایننس پس از ممنوعیت سراسری توسط چین متهم به دور زدن قوانین شده است. ظاهراً کارمندان بایننس در ماه مارس به مشتریان چینی خود کمک کردند تا کنترل‌های *مشتری را بشناسند* را دور بزنند.

بایننس در مصاحبه خود با کوین تلگراف گفت که در حال انجام تحقیقات داخلی درباره کارمندان متهم است.

چند هفته بعد از این اتفاق که بایننس به مشتریان چینی خود کمک کرد تا کنترل‌ها را دور بزنن خبری منتشر شد که صرافی بایننس علی‌رغم اعلام خروج در سال 2017 پس از ممنوعیت اولیه کریپتو، به حفظ کارکنان و فعالیت خود در ژاپن ادامه داد.

صرافی رمزارز بایننس طی این چندماه اخیر با آشفتگی عملیاتی از سوی رگولاتورهای جهانی قرار گرفت. مقامات بلژیکی از بایننس خواستند تا در ماه ژوئن تمام خدمات رمزنگاری خود را در این کشور متوقف کند.

منبع: cointelegraph.com