به تازگی در شبکه‌های اجتماعی، طرح کلاهبرداری کربلا کوین به طرز عجیبی رواج پیدا کرده و هشدار جدیدی در این زمینه صادر شده است.

تعدادی از صفحات اجتماعی مذهبی به قصد سوءاستفاده از احساسات کاربران، پروژه‌ای به نام پروژه کربلا کوین را راه‌اندازی کرده‌اند. این نوع کلاهبرداری بر اساس نرخ تورم در ایران صورت گرفته و سودجویان سعی می‌کنند کاربران را به خرید این سکه‌ها تشویق کنند و به این ترتیب اموال آنها را از بین ببرند.

در این تبلیغات به تورم در ایران اشاره شده و ادعا شده است که با خرید این سکه‌ها می‌توانید با حفظ ارزش سرمایه، 3000 درصد سود کنید. همچنین در معرفی کربلا کوین از این توکن به عنوان پول بومی شیعیان یاد شده است و گفته شده که درصدی از فروش سکه متعلق به امور خیریه است.

پروژه‌ای که در عمل اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد و بازگشت آن ارائه نمی‌دهد و فقط ادعا می‌کند که اگر از هر 1000 مسلمان در جهان فقط یک نفر این سکه را بخرد، سرمایه کاربر در 5 سال 30 برابر می‌شود.

از دیگر وعده‌های داده شده در این صفحات اجتماعی می‌توان به اعطای وام یا خرید و فروش توکن کربلا کوین اشاره کرد.

لازم به ذکر است که عدم وجود مدرکی دال بر عملکرد این پروژه و اعضای مدیریت آن و همچنین دریافت اطلاعات شخصی از قبیل شماره تلفن و آدرس ایمیل کاربران، نشانه کلاهبرداری این پروژه است.

هشدار انجمن بلاک چین ایران

انجمن بلاک چین ایران که همواره در بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های خود سعی در شناسایی پروژه‌های تقلبی دارد، اخیراً در خصوص پروژه کربلا کوین هشدار داده است که پروژه سکه کربلا تمامی عناصر یک پروژه تقلبی را در خود جای داده است.

سایت کریپتونگار نیز به کاربران و سرمایه‌گذاران گرامی توصیه می‌کند قبل از سرمایه‌گذاری در یک پروژه، مطالعه دقیق داشته و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.