الیپتیک (Eliptic)، شرکت مدیریت ریسک ارزهای دیجیتال، از ChatGPT برای افزایش کارایی خود در شناسایی تهدیدات ارز دیجیتال استفاده کرد.

Elliptic به کاربران ارز دیجیتال درباره ریسک تراکنش‌ها، کیف پول‌ها و صرافی اطلاعاتی را ارائه می دهد. این تحلیل‌ها توسط تیم تحقیقاتی این شرکت با استفاده از یک پایگاه داده اختصاصی انجام می‌شود.

طبق بیانیه اول ژوئن، Elliptic برای بهبود دقت و سرعت شناسایی ریسک‌های جدید، ChatGPT را در عملیات‌های تحقیقاتی و اطلاعاتی خارج از زنجیره خود پیاده‌سازی کرده است. همچنین ChatGPT به محققان و کارشناسان این امکان را می‌دهد تا عوامل خطر جدید را با حجم بالاتر و سریع‌تر از همیشه بررسی کنند.

جکسون هال، مدیر ارشد فناوریElliptic ، اظهار کرد این برنامه دارای پتانسیل تشخیص خطراتی است که محققان انسانی ممکن است متوجه آن نشده باشند و گفت:

«مشتریان به ما مراجعه می‌کنند تا دقیقاً بدانند که در معرض چه خطراتی هستند. استفاده از ChatGPT به ما این امکان را می‌دهد تا با افزایش هوش خود، به مشتریان خود دیدی از ریسکی که در هیچ جای دیگری نمی‌توانند داشته باشند، بدهیم.»

ChatGPT و شرکت‌های دیگر

چندین شرکت رمزنگاری اخیراً ChatGPT را در پلتفرم خود پیاده‌سازی کرده‌اند و نتایج متفاوتی داشته‌اند.

صرافی ارزهای دیجیتال Crypto.com، یک دستیار کاربر هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT را در 3 می راه‌اندازی کرد تا به کاربران در مورد بازار ارز دیجیتال، از جمله قیمت توکن‌ها، پروژه‌ها و رویدادهای گذشته اطلاعاتی را ارائه بدهد.

یکی از سخنگویان Crypto.com گفت که هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که پیامدهای مهمی در صنعت کریپتو داشته باشد و انتظار بازخوردهای زیادی در روزهای اولیه دارند.

با این حال، اشکال‌هایی در دقت پاسخ‌های ChatGPT برای مبادله مشتقات ارزهای دیجیتال در صرافی Bitget شناسایی شد. Gracy Chen، مدیر عامل Bitget، در 1 ژوئن اعلام کرد که Bitget در ابتدا تحت تاثیر مدیریت ChatGPT با سوالات معمول مشتریان قرار گرفت، اما با ارائه پرس و جوهای پیچیده‌تر، اشکالات شناسایی شدند. چن گفت:

«ChatGPT علیرغم اینکه بر روی داده‌های گسترده آموزش دیده است، اما گاهی اوقات اطلاعات گمراه کننده، جانبدارانه یا ناقصی را ارائه می دهد. یک آزمایش داخلی اخیر این را به ما یادآوری کرد.»

سولانا نیز در 26 آوریل اعلام کرد که کاربران سولانا  (SOL) به زودی می‌توانند مستقیماً از طریق ChatGPT با شبکه Solana تعامل داشته باشند.

منبع: cointelegraph