یک فرد دوست‌دار بیت کوین اعلام کرد می‌خواهد پرچمی با نماد بیت کوین را در قله کوه اورست قرار دهد. او می‌خواهد با این کار نشان دهد همه در سراسر جهان دسترسی یکسانی به یادگیری درباره مسائل مالی ندارند.

دادوان یوسف که ۲۳ سال سن دارد و از ارز دیجیتال استفاده می‌کند، می‌خواهد به قله اورست صعود کند. این شخص 28 فوریه در یک پست X اعلام کرد که قصد دارد در فاصله آوریل تا می از بلندترین کوه جهان صعود کند و پرچم BTC را در قله اورست قبل از بازگرداندن آن به کمپ اصلی نشان دهد.

او در سال ۲۰۱۱ حدود ۳۴۰ دلار بیت کوین خرید و در اتریوم و NFT ها نیز سرمایه‌گذاری کرد. یوسف در عراق به دنیا آمده و اکنون در دبی تجارت می‌کند. ارزش خالص دارایی او در ژانویه ۲۰۲۲ بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بود.

گردشگران زیادی به کوه اورست می‌روند و با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوند. افرادی که برای اولین بار از کوه بالا می‌روند، اغلب نمی‌دانند که چقدر سخت است. در سال ۲۰۲۳، ۱۸ نفر در تلاش برای رسیدن به قله جان خود را از دست دادند زیرا برای شرایط سخت در چنین ارتفاعات بالایی آماده نبودند.

زباله‌ها، به ویژه، در اورست نیز به مشکل تبدیل شده‌اند، زیرا کوهنوردان در مسیر رسیدن به قله، مخازن اکسیژن، مواد غذایی و لوازم کمپینگ را جا می‌گذارند. یوسف قصد دارد به قله برسد و هر آنچه با خود برده را به قصد تمیز نگه داشتن کوه برگرداند. او می‌خواهد هیچ ردی از خود بر جای نگذارد و حفظ محیط زیست بکر اورست برای او بسیار مهم است.

یوسف همچنین اشاره کرد بیت کوین تاثیر زیادی در زندگی او داشته و قصد دارد با رسیدن این رمزارز به بالاترین ارزش خود، پرچم بیت کوین را در بالای اورست قرار دهد.

در سال ۲۰۲۳، یک کوهنورد نیز از بیت کوین برای پرداخت هزینه سفر خود به کوه کلیمانجارو در آفریقا استفاده کرد. او می‌خواست نشان دهد که دانستن مدیریت پول چقدر مهم است.

منبع خبر: cointelegraph

لینک مطلب: پرچمی با نماد بیت کوین در قله کوه اورست