دیروز، فروشندگان بازار بیت کوین را در دست گرفتند و باعث کاهش 10 درصدی در نیمه اول روز شدند. در طول هفته گذشته، هر بار که بیت کوین به اوج جدیدی می‌رسید، با فروش قابل توجهی روبرو می‌شد. دیروز به رکورد 73777 دلار رسید، اما این بار فشار فروش شدیدتر بود.

اگر چه بزرگترین ارز دیجیتال جهان در سال 2024 با حداقل اصلاحات روند صعودی سریعی داشته است، سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال هر روز این فشار را احساس می‌کنند. در این هفته، انتشار آمارهای تورم آمریکا بهانه‌ای برای این کاهش بود.

با وجود تداوم تقاضای بالا برای ETF‌های بیت کوین، CPI ایالات متحده در ماه فوریه بالاتر از حد انتظار باقی ماند و باعث ایجاد تنش در بازار شد. علاوه بر این، انتشار دیروز PPI ایالات متحده فشار فروش را افزایش داد زیرا فراتر از انتظارات بود.

حتی اگر فدرال رزرو برای مبارزه با تورم، نرخ‌های بهره را افزایش ندهد، ممکن است آنها را برای مدت طولانی بالا نگه دارد و بر هزینه‌ها در بازار تأثیر بگذارد. علاوه بر این، بازدهی بالای دلار می‌تواند بر بازارهای پرخطر تأثیر منفی بگذارد و باعث شود ارزهای دیجیتال نسبت به داده‌های تورمی که از موضع محافظه‌کارانه‌ی فدرال رزرو حمایت می‌کند، واکنش نزولی نشان دهند.

با نگاهی به وضعیت فعلی بیت کوین، دیروز با بسته شدن قیمت این ارز دیجیتال به زیر خط وسط کانال صعودی که در ماه مارس دنبال می‌کرد، فروش شدت گرفت.

از نظر سطوح حمایت کوتاه‌مدت، 68240 دلار به عنوان نزدیکترین سطح حمایت و پس از آن 65150 دلار دیده می‌شود. شایان ذکر است که فشار فروش در نیمه اول روز نیز به انتهای کانال رسید.

4 ساعته بیت کوین

اگر خط حمایت شکسته شود، بیت کوین ممکن است به سمت فیبوی 0.382 سقوط کند. علاوه بر این، اگر به زیر 65000 دلار سقوط کند و خط روند صعودی کوتاه‌مدت را بشکند، سطح حمایت بعدی در حدود 60000 دلار ممکن است وارد عمل شود. کاهش بیشتر می‌تواند منجر به اصلاح شود، احتمالاً در محدوده 50000 تا 52000 دلار.

با این حال، اگر بیت‌کوین موقعیت خود را در کانال صعودی حفظ کند، می‌تواند در سال 2024 به سیر صعودی خود ادامه دهد. بسته شدن کندل‌های یک ساعته بالای 68250 دلار، برای پتانسیل احیاء روند صعودی حیاتی است. بازگشت به 73000 دلار می‌تواند نشان‌دهنده یک روند تقویتی باشد و احتمالاً بیت کوین را به اوج بعدی خود در حدود 82000 دلار برساند.

منبع: INVESTING

لینک خبر: تسریع خرید 68 هزار‌دلاری توسط گاوهای بیت کوین