سویی (SUI)، ارز دیجیتالی که روی یک بستر قرارداد هوشمند کار می‌کند، به دلیل نقش خود در اعتبارسنجی تراکنش‌ها و مقیاس‌پذیری از طریق یک شبکه اعتبارسنجی بدون مجوز، مورد توجه قرار گرفته است. در این شبکه، SUI به عنوان یک روش پرداخت برای هزینه‌های گس عمل می‌کند و می‌توان آن را برای دریافت جوایز در سازوکار اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPos) استیک کرد.

پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش قیمت سویی به ۱.۳۴ دلار تا پایان سال ۲۰۲۳، ۴.۳۸ دلار تا سال ۲۰۲۶، ۱۳.۲۶ دلار تا سال ۲۰۲۹، و ۴۲.۶۲ دلار تا سال ۲۰۳۲ است. اگرچه پیش‌بینی دقیق قیمت SUI مممکن نیست، اما ویژگی‌های منحصربه‌فرد و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به SUI، به احتمال رشد بیشتر آن اشاره دارد.

سویی، یک بلاکچین لایه ۱، به سرعت در حوزه مالی غیرمتمرکز (دیفای) رشد کرد و ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در شبکه آن به بیش از ۱۷۵ میلیون دلار رسید. SUI با همکاری شرکت‌های امنیتی مانند OtterSec و Zellic، امنیت شبکه خود را تقویت می‌کند و برای رشد دیفای تلاش‌هایی بلاعوض انجام می‌دهد.

در یک تغییر قابل ملاحظه، سویی با پشتیبانی و کمک شرکت مایکروسافت وسایل توسعه یافته دانش صفر (ZK) را در قسمت بازی های خود یکپارچه کرد. این نوآوری امکان تجربه بازی‌های شفاف را از طریق داده‌های درون زنجیره‌ای و برون زنجیره‌ای می‌دهد و اعتماد به این نوع بازی‌های غیرمتمرکز را تقویت می‌کند.

علاوه بر این، معرفی zkLogin توسط بنیاد سویی احراز هویت در وب۳ را دوباره تعریف می‌کند. با استفاده از فناوری zk-SNARK، امکان ادغام یکپارچه حساب‌های موجود در DApps تسهیل شده، حریم خصوصی و امنیت کاربر را در اولویت قرار می‌دهد و پذیرش وب۳ را بیشتر می‌کند.

این ابتکارات بر تعهد سویی به گسترش حوزه دیفای، بازی‌های نوآورانه و دسترسی کاربرپسند به وب۳ تأکید کرده و آن را به عنوان یک ارز دیجیتال پیشگام در تکامل فناوری بلاکچین معرفی می‌کند.

هم اکنون، سویی با قیمتی حدودا ۰.۸۳۳۱ دلار خرید و فروش می‌شود که نشان‌ می‌دهد این ارز در 24 ساعت گذشته افت ۱.۱۱ درصدی را داشته است، اما در هفته و ماه گذشته به ترتیب نزدیک به ۲۳ و ۴۳ درصد رشد دارد. SUI در حال حاضر دارای ارزش بازاری نزدیک به ۸۸۰ میلیون دلار و حجم معاملات روزانه حدودا ۴۵۱ میلیون دلاری است.

منبع : cryptopolitan.com

لینک مطلب : نظر تحلیلگران در مورد SUI و سرمایه گذاری روی آن