بیلی مارکوس، خالق دوج کوین، ضمن همدردی در افت بازار کریپتو، غیر قابل پیش‌بینی بودن بازارهای رمز ارز را جزو ماهیت ذاتی آن می‌داند.

وی، که از چهره‌های شناخته شده جامعه کریپتو، در رسانه‌های اجتماعی است، درباره افت قابل‌توجه ارزهای دیجیتال اصلی از جمله بیت‌کوین، اتریوم و دوج‌کوین اظهار کرد که نوسانات، ریسک ذاتی سرمایه‌گذاری است.

با اصلاح بازار کریپتو، درصد قابل توجهی از ارزش بیت کوین و اتریوم کاهش یافته است. این کاهش، پس از یک دوره افزایش نسبی اخیر، روی احساسات سرمایه‌گذاران تاثیر گذاشته است.

دوج کوین، نیز از این روند نزولی در امان نمانده است و مانند سایر میم کوین‌ها دچار افت قیمت شده است.

بازار سهام سنتی نیز که توسط شاخص S&P 500 نشان داده می‌شود رکودی را تجربه کرد که نشان‌دهنده عقب‌نشینی‌ گسترده‌تر بازار بود.

بیلی مارکوس، که از نام مستعار «شیبتوشی ناکاموتو» در پلتفرم‌ رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند، به دلیل اظهارنظرهای صریح و اغلب طنزآمیز خود در مورد بازار ارزهای دیجیتال معروف است.

آخرین پست او با اسکرین شات از ارقام کاهشی، نظری طنز در مورد وضعیت بازار داشت.

بیانیه مارکوس، در مورد دوج کوین، نشانه حمایت وی از رکود بازار است. پاسخ او فرهنگ منحصربه‌فرد همبستگی و رفاقت با جنبه‌های ساده‌تر دنیای ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

علیرغم ماهیت شوخ طبع مارکوس، بیان او خصوصیات عمده جامعه ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد که عبارتند از: نوسانات ذاتی و غیر قابل پیش بینی بودن ارزهای دیجیتال.

در طول سال‌ها، مارکوس به طور مداوم دیدگاه روشنی در مورد تجارت کریپتو ارائه کرده است و به دلیل ماهیت نامنظم، آن را به قمار تشبیه کرده است.

 قیمت‌ها بدون هیچ هشداری افزایش یا سقوط می‌کنند و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران با تغییرات ناگهانی روبرو می‌شوند.

این رویداد اخیر، نمونه‌ای از این موضوع است، زیرا بازار پس از یک دوره رشد مثبت، چرخش شدیدی را تجربه کرد و بسیاری را به تأمل در مورد عواملی که می‌توانست بر چنین تغییری تأثیر بگذارد، واداشت.

رکود اخیر هم در بازار ارزهای دیجیتال و هم درسهام سنتی، یادآور خطرات ذاتی و غیر قابل پیش بینی بودن سرمایه‌گذاری در این دارایی‌ها است.

اگرچه، چهره‌هایی مانند بیلی مارکوس، برداشتی طنزآمیز از وضعیت بازار ارائه می‌دهند، ولی این‌ گونه نوسانات بازار می‌تواند تأثیرات قابل‌توجهی برپرتفوی سرمایه‌گذاران داشته باشد.

بازار کریپتوکارنسی که با نوسانات خاص خود شناخته می‌شود، فضایی است که می‌تواند منجر به سودهای بالا یا همان طور که رویدادهای اخیر نشان داده است، ضررهای ناگهانی داشته باشد.

 گذشته از تلاطم بازار، مراقب باشید سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال که مانند ترن هوایی، سرگرم کننده است.

منبع خبر: cryptopolitan

لینک مطلب: نظرات بیلی مارکوس در مورد بازار کریپتو